Müstakil eve havuz yapmak

Bunun için izin almak gerekiyor mu. Yoksa kepçeyi direk vurabiliyor muyuz ?
Nedir bunun prosedürü bilen var mı ?

Sonuçta müstakil evin tapu sınırları içine yapılacak

Yapsanız yaparsınız şikayet olmadığı sürece ama yassak. İzin almanız gerekmektedir. Arsa uygun değilse izin vermezler

  • olaylar olaylar  (13.05.20 22:58:00)
Sıfırdan yeni bir inşaat yaparken bile havuzun projesi evinkinden ayrı çizilip, ayrı bir proje olarak elimizde oluyor. Harçları vs ayrıca hesaplanıyor.

Prosedürü şu; belediyeye başvurup yeni bir imar durumuı alıp havuzla ilgili neler yapabileceğinize bakacaksını. Yola ne kadar, komşuya ne kadar yaklaşılır vs gibi.

Sonra tadilat projesi çizdireceksiniz, şu anki müstakil evinizin zamanında yapılmış bir projesi vardır, ona tadilat yapılacak. Gerçi belediyeden belediyeye de değişir, bu kadar yormadan bir bağış alarak izin de verebilirler.

Eğer şikayet edecek kimse yoksa doğrudan vurun kepçeyi, komşu ev vardır ama kışın boştur mesela, kışın yapın o zaman.

Kesin yapacağınız zaman haber verin üretim ile ilgili ip uçları vereyim, havuzcuların bile dikkat etmediği noktalar söylerim.

Maliyeti de iyi hesaplayın sonra pişman olmayın, filtrasyon, motor, tesisat, elektrik ve kurulum işçiliği 5000€ masrafı var ortalama. Betonarme inşaatı, yalıtım, seramik hariç.
  • John Bloor  (14.05.20 09:27:33)