istanbul'da ev bulmak... (lutfen yardim)

Merhaba iki tane secenek var; biri Selenium Residence (Yenibosna metro cikisi) ve Halicioglun'daki Okmeydani duragina yakin Baylassin Prime. Ust sinir 3000 ve yeni bina aradigim icin dogru duzgun bir sey bulamiyorum ya? Buralar guvenli midir? Selenium yasi 5-10 yil arasi; Baylassin Prime yeni bina.

Bana bir sey onerin lutfen. Metrobuse yakin bir yer ariyorum; deprem korkusu yuzunden ne yapacagimi da bilmiyorum...

Metrobüs güzergahı sizin için tek kriterse diğer yerlere bakın derim ben. Aylık üç bin lira verecek olsam kesinlikle yenibosna veya halıcıoğlu’nda oturmazdım.

  • ruhen hastayim ben  (13.05.20 22:15:16)
Tamam ama bahsettigim su yeni bina ve metrobus guzergahi (is yerim yenibosna'da)+ ust sinir 3000+ deprem bolgesi olmasin...

boyle olunca da hemen bulunmuyor inanin. ya da ben aramayi bilmiyorum galiba?
  • nefertarii  (13.05.20 22:21:32)
depremden korkuyorsanız ve metrobüs güzergahında bir yer arıyorsanız kriterlerinizi yenileyin. avrupa yakasında öyle bir yer yok. ancak anadolu yakasında acıbadem. olabilir.
ya da metrobüsten uzak bir yer seçeceksiniz. bu arada metrobüs, ulaşım için kesinlikle iyi bir tercih değildir.

  • tururo  (13.05.20 22:41:31)
Deprem öncelikli düşünüyorsanız TEM sınırdır. TEM'in güneyi kötü durumda. Allah göstermesin ama metrobüs hattı boydan boya tehlikeli. Metrobüsün güneyi ise çok riskli. Başakşehir ve metronun geçtiği diğer yerlere bakın. Olmazsa düşük katlı binalara yönelin. İstanbul'da ev aramak işkence. Kolay gelsin.

  • mehmettekin  (13.05.20 22:45:31)
Bence halkalı düşünebilirsin. Soyak olimpikent siteleri çok güvenli. 2+1 daireler de o civarlarda. Marmaray istasyonu yakın.yürüyerek gidemezsin ama minibüsle falan 10 dk. Belki daha da kısa.

  • makarnacanavari  (13.05.20 23:05:33)