[]

Gitar / Elektro Gitar Öğrenmek

37 yaşındayım, daha önce hiç enstrüman çalmadım. Müzik kulağım ve ritim algım iyidir. Epeyce vaktim ve müsait bir evim var.

Elektro gitar öğrenmek istiyorum ama öncesinde akustik ya da elektro akustik bir gitarla öğrenmeye başlasam daha iyi mi olur? Özel ders alma imkanım yok, YouTube ve/veya farklı online kaynaklar ile öğrenmek mümkün olur diye tahmin ediyorum, yanılıyor muyum?

Her türlü tavsiyeye açığım.

 
bence akustik çalmak isteseniz bile önce elektro gitarla başlamalısınız.

www.justinguitar.com tavsiye ederim.
  • blackmamba  (13.05.20 22:23:11) 
Hangi aleti çalmak istiyorsanız onunla başlayın. Online kaynaklarla amatör olarak takılabilirsiniz.


  • cosmicstring  (13.05.20 22:51:55) 
Hangisini çalmak istiyorsanız onunla başlayın. Şu "önce şunla başla" diyenlere ayar oluyorum. İspanyolca öğrenmek isteyenlere de önce Fransızca öğrenmelerini söylemek gibi.

YouTube yararlı olur, ek olarak Yousician'ı öneririm. Aylık 30-50 lira civarı.
  • ryhmer  (13.05.20 23:07:00) 
Bu cevaplar ve okuduğum kaynaklar ışığında elektro gitar ile başlamaya karar verdim.

2. el gitar & amfi alacağım, başlangıç için ne alırsam alayım işimi görür sanırım?

Sıfırdan elektro gitar öğrenecek biri için yukarıda yazılanlar hariç kaynaklar çok makbule gecer.

Hele de 30 yaşından sonra gitara başlamış olan yazar varsa ve deneyimlerini paylaşırsa tadından yenmeZ.
  • faati  (14.05.20 00:04:38) 
kesinlikle ne çalmak istiyorsanız onunla başlayın. youtube, udemy gibi ortamlarda bir sürü ders var. bir de ben rocksmith oynayarak parmaklarımı hızlandırmıştım :) guitar heronun gerçek elektro gitarlısı.


  • sanguine mcqaer  (14.05.20 00:05:07) 
www.youtube.com

www.youtube.com

başka bir şeye ihtiyacın yok. buralardan kendi yolunu bulursun zaten.
  • black mamba  (14.05.20 01:37:24) 
Guitar pro veya songster kullanmanızı tavsiye ederim. Nota pek bilmediğim için tab okumak benim daha kolayıma geliyor. Akord için de bir sürü uygulama var. Selim Işık gitar dersleri ve petrucci'nin alıştırma videoları da epey faydalı. Ek olarak zor şarkıları çalayım diye başlamayın sonra çalamayınca insanın hevesi kırılıyor. Basit alıştırmalardan, basit şarkılardan başlayın.


  • playing star again  (14.05.20 02:11:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.