Kedi beslenme düzeni

Kedim 1.5-2 aylık geçen haftaya kadar özel bir mama hazırladım hep, geçen hafta 3 gün yaş mama ( evde kendim pişirdim ciğer kabak patates havuç biraz makarna şeklinde). Haftanın 3-4 günü de kuru mamaya başladım.(Acana, çok araştırıp doğala yakın olan bu mamayı buldum) Bol su içirmeye çalışıyorum. 2-3 saatte bir yediyorum. İlk sahiplendiğimde 5 gün dışkılamamıştı dert etmiştim şimdi 4 günde 2-3, 3-4 kere dışkılıyor. Bu düzende bir hata var mı? Daha tecrübeliler verebileceğini ek önerilerinizi beklerim.

Revize: Dışkılama durumunu 4 günde yazmışım. Günde 2-3, 3-4 kere dışkılıyor

  • Semi  (12.05.20 19:48:55)
normal geldi bana. yalnız haftada 3 gün yaş mama biraz çok gibi değil mi? ben haftada 1 80-100 gram yaş mama, haftada 1 ödül çubuğu, her gün bittikçe kavanozdan tazesi üstüne eklenecek şekilde 70-100 gram kuru mama ve her sabah tazelenecek şekilde içme suyu veriyorum. dışkılaması günde 2-3 oluyor ama çok takip etmiyorum. sorun yaşadığında zaten tepki veriyor hemen kediler.

  • golgi aygıtı  (12.05.20 21:05:47)
Ben de Acana veriyorum benimkine, tahılsız olduğundan daha seyrek dışkılıyor. Yalnız, 2-3 saatte 1 yedirme kısmını anlamadım, 5 kilo kediye verip vereceğiniz max 75 gram zaten Acana için. Kaldı ki doğala yakın ve cazip katkıları olmadığından öyle çok iştahlı da yemiyor ara ara kalıyor tabağında. Günde 25'er gramlık 3 öğüne bölseniz yeterli olur sanki.

  • koskoca kirpi  (12.05.20 22:52:59)