[]

diş macunu neden çok pahalı?

25-30 liralara diş macunu mu olur ya? sensodyne 37.99 olanını geçtim zaten. her zaman aldığım colgate optic white 25 lira mesela. abd ve uk'de en ucuz yerlerde 99cente bulunuyor. istisnaları saymazsak 2 dolar civarı bişey bu. hayır ülkeye özel fiyat politikalandırmasını geçtim direkt oradaki mağazadan alıp getirsek daha ucuz. nasıl iş bu anlamadım? nedir bunun hikmeti? haşmetli devletlümüz %80 vergi mi alıyor napıyor?
 
oral b diş macununu 99 pence'e almışım gerçekten. büyük boy bir de. bu nasıl fiyat?


  • ozdek  (12.05.20 18:05:28) 
Eyüp sabri tuncerin diş macunlarına bir bakın. Biliyorum sorunuza cevap değil ama nispeten temiz içerikli güzel ürünler yapıyorlar, ben kullanıyorum çok menunum. İyi yerel alternatifler bulup yönlenmek gerekiyor bu zamlar karşısında.


  • kullanıcıadımbuolsun  (12.05.20 18:07:53) 
Kişisel bakım ürünlerine uygulanan ÖTV'den ve diğer dolaylı vergilerden kaynaklı.


  • desdenova34  (12.05.20 18:54:36) 
yeşil renk kodlu olduğu için dk dent çeşitlerini kullanıyorum. fiyatı 16tl gibi bir şeydi galiba.


  • late viper  (12.05.20 18:57:00) 
  • bir soru sorcam  (12.05.20 19:17:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.