Temassız Kredi Kartı

Ne kadar mesafeden çalışır ?

Mesela telefon kılıfının içine koysak (telefonun arka kısmına) telefonu pos a okutarak kullanabilir miyiz ?

Kılıfın kalınlığı standart yani çok kalın değil ama çok çok incede değil.

milletin cebindeki cüzdanlardan okutuyorlar telefon kılıfından da okutulur

  • kablelvuku  (12.05.20 17:38:18)
takıntılıysanız bunun için satılan cüzdanlar var. ben aldım bir tane mesela. rfid shiedl vs diye satıyorlar.

normalde 2-3 cm den çalışır o cüzdandan okutma olaylarında bir cihazı çantaya koyup millete değdire değdire gidiyorlar. anten cüzdana temas ederse ve mesafe yeterliyse okuyor. ne kadar mesafe yeterli diye düşünüyorsanız temassız okuturken cüzdan içinden okutmayın deneyin.

edit: yanlış anlamışım telefon arkasından okur sıkıntı olmaz ama nfc olan telefonlarda hangisini okuyacağım şimdi olabiliyor. umarım bir gün apple pay gelir de siz de kredi kartı taşıma derdinden kurtulursunuz.
  • ozdek  (12.05.20 18:07:52 ~ 18:50:18)
@ozdek yanlış anladınız ben okusun istiyorum. Yani telefonun arkasına koyayım alışverişimi yapayım cüzdandan kart filan çıkarmadan telefonu pos cihazına okutarak (bir nevi NFC özellikli telefon gibi) ödeme yapayım istiyorum.

  • infernalcadre  (12.05.20 18:24:57)
Muhtemelen okur diyorum ben, ben telefonda kalın spigen kılıf kullanıyorum poslar telefonu okuyor sorunsuz.

  • atom karincanin torunu  (12.05.20 18:33:43)
denemedim ama olur. Şöyle söyleyeyim, Samsung'lar nfc çipiyle ödeme yapabiliyor mesela, kalın rugged kılıfın içinden telefonu dokundurup ödeme yapabiliyorum. Kredi kartlarındaki çip de benzer olsa gerek.

  • nhk ni youkosu  (12.05.20 19:00:35)