güneş enerjili ve ya alternatif şarj

Evde bilgisayarla çalışan biriyim bazen dışarıda dağda bayırda sessiz ortamda çalışmak istiyorum ama elektrik her yerde olmuyor. Bunun laptop için taşınabilir şarj aletleri önerisi istiyorum. Pek anlamam güneş enerjisiyle kendini şarj eden bir kaç cihaz buldum ama telefonu şarj ediyordu. Kullandıysanız eğer benzer ürün, tavsiyeleriniz önemli benim için.

tr de satan yok galiba. varsa da sizin laptoba uygun voltaj ve amper sağladığından emin olmanız lazım. telefonlar gibi kabloyu takayım olsun değil.

bazı laptoplar usb-c den de şarj oluyor. powerbank varsa büyük hacimli yine olabilir.

laptobun bataryası çıkabiliyorsa ek batarya alabilirsiniz. ya da şöyle bir şey var

urun.n11.com

ya da macbook :)
  • fezagezgini  (12.05.20 16:08:11)
- laptop için epey büyük panel gerekir taşınmaz. zaten her daim güneş de olmayacak.

- usb type-c üzeriden şarj olan bir laptopunuz yoksa taşınabilir şarjlar da işe yaramaz.

- pili 12-14 saat giden makinalar var onlardan almak ya da yedek pil en sağlıklısı olur.
  • orpheus  (13.05.20 12:55:10)