[]

Yeni çıkan ek gümrük vergisi

Klimalarda dahilmiş.
Merak ettiğim,

Vestel, Arçelik, Demirdöküm gibi yerli ürünlerde geçerli olmayacak bu zamn değil mi?

 
niye olmasın ki? sonuçta hammadde ve malzeme alıyolar, elektronik component alıyolar, klima gazı alıyolar, enjeksiyon üretimi için, plastik alıyolar.

ayrıca yazın klima fiyatlarının yükseldiğini, kışın düştüğünü hepimiz biliyoruz. böyle bir ticari pazarlama stratejisi de var.

kalkıp 10 yabancı marka yüzde 30 zam yaptıktan sonra , yerli firmaların yapmamasının bir mantığı da yok.
  • hem şişko hem deli  (12.05.20 09:58:44) 
Demirdöküm için konuşmak gerekirse klima üretimi türkiyede yok. tüm klimalar çinden geliyor.


  • prezarlatif  (12.05.20 10:22:48) 
Gecerli olmayacak ayrica kullanilan malzeme ile urunun gumruk vergisi arasinda hicbir baglanti yok gumruk vergisi urun cinsinden alinir klima basli basina farkli bir urundur klimada kullanilan motor filtre fan ivir zivir baska urunler her biri. Yabanci marka zam yapti arcelik de yapar gibi bi durum da olmaz uzun uzadiya yazamiycam ama oyle iste


  • proletarier aller lander vereinigt euch  (12.05.20 12:17:22) 
hammadde ya da skd denen yarı mamul için vergiyi öyle abartamazlar. bu durumda yerli imalatı sakatlamış olurlar. amaç hem vergi toplamak hem de ithal ürüne talebi azaltmak. yani en son ayfon 20 bin liradan gelir artık.


  • orpheus  (12.05.20 12:57:11) 
bir hafta önce vestel kurutma makinesi aldım 2700’e, şimdi fiyatı 2900. durduğu yerde yerli de olsa zamlandı. kim diyorsa ki bu saatten sonra zam gelmez, ülke gerçekleni bilmiyordur.

kanıt isteyen olursa resmini atabilirim buraya.
  • bugisme  (12.05.20 13:42:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.