AM3 İşlemci çakma mı gerçek mi?

am3 anakart için fx serisinden bir işlemci almam lazım bir süre idare edecek.

internette dolandım biraz, şöyle bir fx-8300 buldum. bu işlemci box değil, fan falan yok. ancak tray işlemcilerde de bildiğim kadarıyla bu şekilde amd logolu kutu falan olmaması lazım. benim bildiğim bunlar tepside kurabiye gibi 50'şer falan toplu halde satılıyor satıcılara.

bu ambalaj müşteriyi keklemek için üretilmiş, işlemci de klon falan mı acaba? bayağı eski bir model ama var mı acaba bilen hatırlayan bu seriyi?

hiç ambalaj olmasa "tray zatenbunlar, kutusuz olur" diyerek kıllanmadan alacaktım muhtemelen ama bu ambalaj beni dolandırıcılıktan kıllandırdı biraz açıkçası :)

www.offersshake.com

şu işini görür mü? varmış galiba.

edit: hay abv gece gece saçma sapan şeylere vaktimi harcayasım geliyor tutamıyorum kendimi. bu işlemciyi bu kutuyla birkaç yerde daha gördüm ama hep çin kaynaklı siteler şeyler hatta benim attığım linkte de orada burada çince bir şeyler görünüyor. büyük ihtimalle kontrolden geçemeyen işlemcileri el altında kapatıyor çinli abilerimiz evlerine yarasa parası götürebilmek adına da böyle bi kutu düzenleyip satışa çıkartıyorlar. tahmin bu tabii tamamen ama işlemci klon değil büyük ihtimalle ama performans sorunları olması yüksek ihtimal.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (12.05.20 02:55:05 ~ 03:00:44)
ben de buraya yazdıktan sonra görmüştüm o sizin gönderdiğiniz linktekini.

işin garip tarafı bu tray/oem işlemciler aslında garantili falan zaten, hiç girmeseler bu ambalaj muhabbetine daha kolay olacakmış :)
  • savidan  (12.05.20 03:14:09)
ustundeki part numarasindan bakilip dogrulanabilir. cakma islemcilerde yazilarin fontlari falan tutmuyor, ya da part numarasi atmasyon oluyor vs.

Bir de bu cakma islemci isleri benim gordugum kadariyla 90larinda sonlarinda buyuk olcude bitti, islemci koleksiyonu yapan biri olarak 2000 sonrasi islemcilerde ben cakma gormedim.
  • cooperr  (12.05.20 08:28:05)