Lufthansa

Merhabalar,

Lufthansa'da ülke belirtmeden seçtigim uçuş, booking ederken ülke belirttigim için(Türkiye), daha pahalılanıyor.

Aynı uçuş expedia'da aynı ucuz fiyatında. Bu uçuşu nerden almalıyım. Vize red nedeniyle uçuşu iptal etmek istesem, lufthansa 45 euro'luk kesintiyle parayı geri verecegini söyledi.
Expedia'da boyle bir olanak var mıdır?

teşekkürler.

Expedia da bileti alırken son adımda yazar iptal v.s. şartları. Uçuş tarihlerini v.s. verirseniz kontrol edebilirim adınıza.

  • hayattan sikilan adam  (01.05.10 11:20:59)
Ankara'dan Boston'a.
30 June - 26 July arası.

$953 uçuş ücreti. Munich aktarmalı. Lufthansa seferi.

çok teşekkür ederim.
  • 0dy  (01.05.10 11:45:12)
Direk Lufthansa sitesinde o tarihte satılan uçuş yaklaşık 100$ daha pahalı ve değişim kabul edilmiyor. 45€ olayını nerde gördünüz bilmiyorum ama direk değişim ve iade yapılamaz diyor.

Expedia da ise durum biraz farklı. 953$ olan bilette 100€ vererek değişiklik yapabiliyorsunuz. Ölüm veya vize reddi durumlarında belgeleme koşuluyla ücretsiz iade alabiliyorsunuz.

CANCELLATIONS

ANY TIME
CHARGE EUR 100.00 FOR CANCEL/NO-SHOW/REFUND.
WAIVED FOR DEATH OF PASSENGER OR FAMILY MEMBER.
NOTE - TEXT BELOW NOT VALIDATED FOR AUTOPRICING.
THE FOLLOWING RULES APPLY PER PRICING UNIT.
CHILD DISCOUNT DOES NOT APPLY.
INFANT FREE OF CHARGE.
WAIVERS MUST BE EVIDENCED BY DEATH CERTIFICATE.
FULL REFUND PERMITTED BEFORE DEPARTURE IN CASE OF
REJECTION OF VISA.
EMBASSY STATEMENT REQUIRED.
REFUND OF UNUSED FEES AND TAXES PERMITTED.
UNLESS APPLICABLE OW/RT FARE PLUS TAXES FOR ACTUAL
TRAVEL IS HIGHER THAN WHOLE ORIGINAL TICKET. IN
THIS CASE NO TAX OR FEE REFUND WILL BE PERMITTED.
  • hayattan sikilan adam  (01.05.10 12:05:54)
lufthansa yetkilisini arayıp ona sordum dün. o söyledi €45 olayını. zaten lufthansa'nın belirttigim tarihlerde ki en ucuz uçuşu, almanya + kanada aktarmalı. bide kanada vize falan sıkıntı olcak sanırım.

expedia, sade almanya aktarmalı ve daha ucuz.

Bu durumda dediklerinizden şunu çıkarıyorum;
konsolosluktan alacagım vize red kagıdını expedia'ya yollamam kosuluyla full refund yapıyolar yani.

Bilet alırken Expedia Flight Protection Plan diye bir şey çıkıyor karşıma. 18 dolar karsılıgında, geçerli nedenli iptallerde geri ödeme yapılıyormuş. Dediginiz şey bunun kapsamında mı? bilet alırken bu seçenegi tıklıyorum yani ? Geri odeme icin bilet alırken birşey yapmam lazım mı ?

çok tesekkurler.
  • 0dy  (01.05.10 12:15:46)
Büyük ihtimalle o kağıdı Expedia'ya veya Lufthansa'ya göndermenizi isterler. Öyle bir durumda sizi Expedia yönlendirir.

Expedia'da 18$ a çıkan şey bir nevi seyahat sigortası. İadesiz biletler için mantıklı ama sizin için boşa masraf olur gibi. Ölüm,sakatlık,kaza v.b. nedenlerle seyahatiniz iptal olursa bu plan devreye girip biletinizin ödemesini yapıyor.

Size bahsettiğim iade olayını Lufthansa kendisi sunduğu için ekstra bir plan almanıza gerek yok.
  • hayattan sikilan adam  (01.05.10 12:21:10)
Expedia'dan direkt alıyorum o zaman.

çok teşekkür ederim. sagolun.
  • 0dy  (01.05.10 12:30:35)
Hayırlı olsun :)

  • hayattan sikilan adam  (01.05.10 13:08:29)