kediler ve kuduz

kedilerim evden cikmiyor diye kuduz asisi yaptirmamistim ama bu gece balkon kapisinin bozuk olmasindan sebep 1 saat kadar catida/balkonda kalmislar. gece olmasi sebebiyle etrafta bikac yarasa da goruyorum. bisey kapma riskleri var mi? yarin asi yaptirmali miyim? kurtarir mi

şu an öyle bir tehlike olsa sokak kedilerinde görülür öncelikle 1 saat çatıda kalan kedilerde değil. ve emin olun haberimiz olurdu.

  • not dark yet  (11.05.20 01:48:02)
Istanbul da bi bolge yakin zamana kadar kuduz karantinasindaydi ve kimse bilmiyordu. Oyle haberimiz olurdu durumu u geciniz. Haberi bulup ekleyecegim buraya.

  • tessera  (11.05.20 12:42:26)
Habere ornek.

www.google.com.tr
  • tessera  (11.05.20 12:44:00)
@tessera,

gönderdiğiniz linkteki konumun kırsal olduğunun farkındasınız değil mi?

kuduz artık şehirlerde bitirilmiş bir hastalık. 80 milyonluk ülkede senede bir kişi ya ölür ya ölmez. bu vaka da muhtemelen kırsal kesimde gerçekleşir.
  • antikadimag  (11.05.20 12:52:04)
E siz yarasanın uçan bi canlı olduğunun da farkındasınız umarım. Olay kırsal olması değil. Sanki her an şehirdeki her şeyden haberdarmışız gibi bi algı yanlış.

Velhasıl eğer bir gün uçak yolculuğunda kediyi yanınıza almak istiyorsanız yaptırmak zorundasınız. Haberiniz var mı bu durumdan bilmiyorum tabi.

Ben sadece kuduz yaptırıyorum diğerlerini yaptırmıyorum.
  • tessera  (11.05.20 12:57:09)