[]

Nfc taramasında uygulama olmadığı durumlar

Bir uygulama ile nfc taratmamızın yollarını biliyorum fakat bazı nfc kartlar hiçbir şekilde uygulamaya ihtiyaç duymadan telefon tarafından taranabilir mi?
bunu sanırım tappy smart kart yapıyor.

bir de istanbul kartları doldurmak için bir uygulama varmış ibb tarafından çıkarılan. bunlara cep telefonumuzdan bakiye yükleyebilir mişiz. istanbul kartım şu an olmadığı için yapamıyorum.

konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

 
istanbul kart için nfc zorunlu değil kredi kartı bilgileri girilerek bakiye yükleyebiliyorsun.


  • carpenic  (10.05.20 23:17:58) 
Nfc olmadan istanbul karta kredi kartı ile yükleyemezsiniz. Zaten önce kredi kartı ile ödüyorsunuz. Sonra bakiyenin karta akyarılması gerekiyor. Bunun için nfcyi açıp kartıma aktar diyorsunuz o zaman yükleniyor. Ben böyle yapıyorum. Tek kötüsü 100 TL'ye 3 tl ekstra almaları


  • latsc  (10.05.20 23:28:34) 
NFC bir kartı telefonuma yaklaştırırsam uygulama olmadan içinde olan bilgileri okuyabilir miyim? ya da bir internet sitesi açabilir miyim?


  • kvlknctk  (10.05.20 23:32:09) 
Çok uzak olsam da bu sisteme, istanbul kart dolumlarını böyle yapıyorum, can kurtarıyor. Yoksa işin yoksa dolum yeri ara.

Yaklaştırınca hangi uygulamayla açılsın diye soruyor. Öyle kafasına göre bilgileri okumuyor.
Arada cüzdandan kredi kartını okuyor, yine istanbul kart uygulamasına yönlendiriyor bunla açayım mı diye soruyor.
Ama açılmıyor tabiki.
  • artci sarsinti  (11.05.20 01:03:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.