[]

Netflix Forum | Beklentileri karşılar mı sizce?

Eşim silah doğrultmasa dizi-film izleme olaylarına hiç girmeyeceğim ama gün geçtikçe ısınmaya başlıyorum bu işlere. Anladığım şey web sitesi kurma işleri falan.

Artısı, eksisi var mı, değerlendirir misiniz? Daha da önemlisi, katkıda bulunmak ister misiniz, bunu teşvik eden bir yapı mı sizce?

netflixforum.net

 
dizi film izleyen kişiler için netflix bir tür vakit öldürme aracı netflix üzerinden bir şeyleri takip etmezler. film dizi = netflix olarak algılayan kitle de forumlarla falan uğraşmaz rastgele bi şey açar izler. yani bana göre fikir olarak pek iyi değil. sinema üzerine türkçe bir forum isterim ama netflix içeriklerinden ibaret olacaksa istemem.


  • proletarier aller lander vereinigt euch  (10.05.20 17:37:42 ~ 17:38:30) 
Forum kültürü bitti epey. En son 4 sene önce bir forumda takılıyorum, o da bir gençlik dizisi üzerineydi. Proletarier'e katılıyorum. Netflix'in çoğu özgün içeriği de bir anda izleyip yeni sezonu gelene kadar unutmak üzerine. Hem diğer diziler hafta hafta yayınlandığı için forumlarda sürekli teoriler dönerdi, her bölüm için farkı yorumlar vs. yapılırdı. Netflix bütün bölümleri aynı anda verdiği için bu imkan da ortadan kalkıyor. Hem sürekli spoiler paylaşanlarla daha fazla uğraşmak zorunda kalırsınız. Başarıya ulaşmasını çok isterim ama pek uzun ömürlü olmaz gibi. Bol şans.


  • black holes in the sky  (10.05.20 17:56:15) 
Arkadaşlara katılıyorum.

tüm sezon aynı anda yayınlandığı için bölüm bölüm değilde sezon sonunda teoriler tartışılabilir, bazıları anlamadığı çıkarım yapamadığı şeyleri sorabilir. ben de en çok sezon arasında diziyi unuttuğum için önceki sezon ne oldu yav deyip araştırıyorum, bölüm veya sezon özeti detaylı bir şekilde var mı diye. genelde wikipedia da bu özet işi çözülüyor.

ekşisözlükte bir nevi forum işlevini görüyor teoriler ve genel yorum açısından ama gereksiz entry olabiliyor ya da arama motoruna yazınca spesifik ne istediğiniz çıkmıyor

diğer teoriler ya da merak ettiğim bir şey olursa googlelayınca redditte karşıma çıkıyor.
  • fezagezgini  (10.05.20 19:23:45 ~ 19:26:51) 
Forum kültürü bitti maalesef. Özellikle ekşi sözlük gibi popüler mecralar yazar alımlarını herkese açtıktan ve facebook, twitter gibi sosyal medya kültürü oturduktan sonra user created content'in büyük kısmı o mecralara akıyor. O yüzden bence uğraştığına değmez.


  • roket adam  (10.05.20 19:44:04) 
eger yayınlanan dizilerle ilgili yorumlari ve trivia bilgileri kapsiyorsa ben arada bakarim. netflixte ne izleyelim deyince genelde eksiye ya da google a bakip ona göre secim yapiyoruz ama her zaman verimli olmuyor. bir site olsa ve orada netflix dizileri ile ilgili yorumlar olsa, dizi ile ilgili ekstra bilgi olsa güzel olur. ama bu forum formatında olur mu emin degilim.


  • proteus  (10.05.20 19:46:25) 
mantıklı bir girişimmiş kendileri


  • biber  (12.05.20 13:07:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.