televizyonun önbelleği nasıl temizlenir/harddisk nasıl refresh edilir?

hani bilgisayarda böyle şeyler olunca "cache temizle geçer", "ctrl+f5 yap düzelir" falan denir ya, o iş televizyonda nasıl yapılır?

samsung'un d serisi 2011 model bir yarı akıllı televizyonu var. kendisine android uygulama falan yüklenmiyor ama yine de zamanının smart tv'si işte. her işimizi de görüyor şükür.

usb'den harddisk bağlayarak film izliyoruz. harddisk dediğim bilgisayarın eski harddiskini harddisk kutusuna koyarak elde ettiğim 3.5 inçlik, harici güç beslemesi olmayan 500 gb'lık bir cihaz.

lakin ben bunu bilgisayara takıyorum, izlediklerimizi siliyorum, yenilerini yüklüyorum, klasör içinde video dosyaları atıyorum. götürüp televizyona takınca bi bakıyorum aa sildiklerim hala gözüküyor, yüklediklerim gözükmüyor. yeni açtığım klasör gözüküyor, tıklayınca ya klasör okunamıyor, ya içi boş. sildiğim klasörün içinde dosyalar gözüküyor, tıklayınca (elbette) açılmıyor.

yani şöyle bi yenile diyeyim, bi baştan tara da ne var ne yok güncellensin diyeyim.

çıkarıp taktım olmadı, kapattım açtım olmadı, televizyonun fişini çıkardım taktım olmadı.

nasıl yenileteceğim yahu?

Genellikle kapama düğmesine basılı tutarak yapılıyor, bendeki samsungda kapama düğmesini basılı tutup, tv kapanınca da basmaya devam ederek smart tv yazısını görene kadar bırakmamak gerekiyor.

Gene düzelmediyse fabrika ayarlarına sıfırla illa ki vardır. Yoksa da google'da tv modeli+servis modu gibi bir arama yapıp gizli menüsünü öğrenmek gerekli.
  • anneterligi  (09.05.20 19:00:25)
TV muhtemelen ilk önce diski okuyup indexliyor, ardından size arayüzden gösteriyor. Index'lemeyi nasıl yaptığını bulmanız lazım. Atıyorum üzerinde bir music/video player app'i vardır, onun üzerinden diski açmaya çalışın ki önce bir index'lesin, eski kayıtları silip yenisini koysun.

  • plutongezegendegilmi  (09.05.20 19:05:21)