Kurumsal ofislerde corona önlemleri

Mesela bizim ofiste 2 asansör var. 10 katlı bir binada birkaç farklı şirket çalışıyor. Asansör hınca hınc dolu oluyordu normalde. Şimdi nasıl olacak? Açık ofiste dipdibe çalışıyorduk araları açmadan nasıl çalışılacak? Mesai kalanlar taksiyle dönüyordu o nasıl olacak? Sizin şirketlerde bu tarz konularda alınan önlemler neler?

home office çalışılan yerlerde dönüşümlü olarak ofise gidilecek muhtemelen. güya ofis içinde maske falan takılacak, ama anlamsız buluyorum ortada cayır cayır yayılan bir hastalık var, ilk günler insanlar temkinli olacak sonra herkes bıkacak.

  • anneterligi  (09.05.20 16:47:24)
asansörlere bina yönetimi kapasite sınırlaması getirebilir gibi duruyor. şu an üstünde durulan en az %50.
ama asansörler zaten ucu ucuna hesaplanan şeyler olduğu için ofisler tam zamanlı çalışmaya başlarsa bu ciddi sıkıntı olur.
muhtemelen aşağı inerken asansör kullanmak yerine merdivenleri tercih edeceğiz. sadece bunu uygulasak asansörün yükü yarı yarıya azalır. ilk 3-4 katta çalışanlar merdivenleri tercih ederse yük gayet azalır.
ayrıca da da zorlaştırmak adına 1 asansörü tek katlarda, diğerini çift katlarda çalıştırabiliriz.
baya önlem planı yaptım görüldüğü üzere.
  • ozdek  (09.05.20 18:28:20)