[]

Yavru kedilerin gözünün farklı günlerde açılması normal mi?

Yavrulardan birinin gözleri açıldı, bir tanesinin tek gözü açıldı sonuncusunun ise iki gözü de kapalı. Şu an için endişe etmeye gerek yok sanırım ama bir hafta daha açılmazsa veterinere gitmek dışında ne yapabilirim? Şu anda bulunduğum ilçede karantina var ayrıca kedi köpekten anlayan veteriner yok.
Yavrular 15 günlük. 
Bahçemde doğan 5 yavrunun gözleri hep farklı zamanlarda açıldı. Kapalı olan gözlerde çapaklanma, akıntı, enfeksiyon gibi bir görüntü yoksa sıkıntı yoktur bence.

Çok minik oldukları için veteriner yönlendirmesi almakta fayda var gözleri açılmazsa.

Daha büyükler için ılık su/ılık çay ile pansuman yapıp göz pomadı sürdüğümüzde gözleri toparlanan pek çok kedi oldu.
  • neskafefincanindaturkkahvesi  (09.05.20 13:07:15) 
evet çok normal :)


  • disardayim  (10.05.20 19:51:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.