Türkiyenin uyuşturu baronu

Kim ? Neden escobar,chapo varken biz yokuz.

Bugün kim bilmiyorum ama 80 ve 90 larda bütün Avrupa ve Amerika'ya satış yapan iki baron vardı ki birinin uzantıları hala Londra'da etkili.

Behçet cantürk ve Hüseyin baybasin ya da baybasin kardeşler.
  • deer hunter  (09.05.20 03:18:51)
Hüseyin Baybasin,80-90’larda ciddi nüfuzu vardı,Türk Escobar’ı denirdi şuan hapiste Hollanda’da tutuluyor.

  • shredd  (09.05.20 04:22:08)
bu tür oluşumlar siyasi otoritenin olmadığı, merkezi hükümetlerin etkisiz kaldığı coğrafyalarda görülüyor çünkü.

adamlar ülkenin belli bir bölgesinde ne hukuk tanıyorlar ne yasa dinliyorlar ve kendi kurallarını kendileri yaratıyorlar.

güney amerika'nın pek çok bölgesinde bu tür oluşumlar hep vardı ve olmaya da devam edecek.

ulusların düşüşü kitabında daron acemoğlu "güney amerika neden bunca kaynağa rağmen zengin değil?" sorusunu başlıca merkezi otoritenin olmaması, sömürge günlerinden kalma sınıflar arası fark ve sosyal eşitsizlikle açıklıyor.
  • einsteinin kedisi  (09.05.20 13:46:16)
Ülkemizde dünyada en çok tüketilen uyuşturucularından biri üretilmiyor onlardaki gibi, bu yüzden.
Ek olarak da einsteinin kedisi'nin söylediği gibi.

  • awareim  (09.05.20 16:02:07)