ingilizce kelime listesi

online bir kelime listesi hazırlamak istiyorum. mesela animals başlığı altında bir liste hazırlayım. tek tıkla dog, cat kelimelerini bu listeye dahil etsin. ya da temel seviyedeki fillerin olduğu bir liste olabilir. bu listede kelimenin telafunuza ve belki örnek cümlelere ulaşabileyim. resimdeki cambridge sözlüğü ama listeye kelime eklemek çok uzun sürüyor. oxford sözlüğünü kullanıyordum ama böyle bir liste hazırlayabilirsem dönüp tekrar etmek kolay olur. bu tarz bir listeye nasıl ulaşabilirim. quizlet gibi uygulamalarda hazır listeler var ama çok kötüler bence. atıyorum bring'in karşısında getir yazıyor ama bu kelimeyi öğrenmemi pek sağlamıyor. cümle içinde kullanamıyorum.

resimdeki liste güzel aslında. ama haftanın günlerini eklicem listeye mesela sürekli sözlüğe kelimeyi yazıp ayrı ayrı aratmam gerekiyor. 1000 kelimelik bir liste için çok uzun sürüyor.

mesela şu 3000 kelimeyi verb, noun şeklinde ve resimdekine benzer bir biçimde listeleme şansım yok mu? amacım düzenli olarak birkaç tıkla bu kelimelerin hem telafuzlarını hem anlamlarını tekrar edebilmek. ve bu listeyi çok zaman harcamadan düzenlemek.

www.oxfordlearnersdictionaries.com
  • black mamba  (08.05.20 17:44:31)
Tureng kelime defteri ile yapabilirsin. Ayrıca Oxford 3000 listesi yüklü geliyor.

Bir de Etkili Pratik İngilizce sayfasında bir app önermişti Burak Öztürk, Anki adı ama inceleyemedim. Senin dediğine daha yakın görünüyor.
  • kaset  (08.05.20 17:48:27 ~ 17:49:52)