[]

hipertiroid şüphesi

merhaba arkadaşlar,

benim sırtım inanılmaz terliyor. yani biraz yürüyüşe çıkayım ya da otobüs ya da metro gibi kalabalık ortamlara gireyim sırtım terliyor. atletim sırıl sıklam olıyor desem yeridir.

Doktora da gidemedim bu korona muhabbetlerinden, tiroid bezleriyle ilgili gibi geldi bu durum. biraz araştırdım hipertiroidin terleme yapabildiğini okudum.

acaba bu konu hakkında bilgisi veya tecrübesi olan var mı?

cinsiyet: erkek

 
sinirlenme, kalbin bazen aşırı çarpması gibi şeyler var mı? bende terleme dışında bunlarda vardı.


  • scudman1  (08.05.20 13:18:04) 
kalbim aşırı çarpmasa da sinirli olma durumum var.


  • anti-kahraman  (08.05.20 15:10:48 ~ 15:19:31) 
bende bu belirtilere ek olarak gözümde bir sıkıntı oluştu. yani graves.

basit bir kan tahliliyle sonuç anlaşılıyor. şu dönemde nasıl olur bilmiyorum ama kan tahlili sonrası endokrinoloji uzmanına gitmek en iyisi. ultrasonla duruma bakıyor doktor.
  • scudman1  (08.05.20 15:25:05) 
bu tanı konursa ne oluyor peki. gözlerde bir sıkıntı yok şuan için bende. ya da benim kişisel olarak (en azından korona bitene kadar) yapabileceğim bir şeyler var mı? uzak durmam gereken yiyecekler ya da tem tersi yersem iyi olur denilen şeyler?


  • anti-kahraman  (08.05.20 15:28:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.