ingilizce

şu cümleyi altyazı olmayan anlayabiliyor musunuz? listening çalışıyorum altyazıya baktım zor bir cümle değil ama hepsini anlayamadım :/

cdn.voscreen.net

school was the only place where zero received attention

  • amateur  (08.05.20 12:52:56)
o kadar listening yapıyorum ben neden anlamıyorum? özellikle school kelimesini altyazıya baktıktan sonra anladım. cümledeki bütün kelimeleri biliyorum.

  • black mamba  (08.05.20 12:55:32)
school kelimesi boğuk söylenmiş, bağlamı bilmesem (ekranda okul olmasa) ben de anlayamazdım muhtemelen.

geri kalanı anlaşılır bence.
  • amateur  (08.05.20 13:01:42)
Amateur+1.
Anlaşılır bir cümle. Biraz aşina olmak gerekiyor, bütün kelimeleri bilmek tek başına yeterli değil.

  • logisticsmanager  (08.05.20 13:10:34)
Basit bir cümle ama aksana aşina olmak gerekiyor bunda.

  • pek ılımlı baterist  (08.05.20 14:00:20)
where anlamasi en zor kelime orada:) digerlerinin telaffuzu daha belirgin cunku.

  • baldur2  (08.05.20 14:10:13)
abi damdan duser gibi bir anda dinlersen kacirabilirsin tabi. Oncesinde bir seyler olursa beyin kendini ingilzeye adapte eder ne gelebilecegini

  • freedonia  (08.05.20 14:14:44)
Önce "school"u "screw" anladım. "NE ALAKA?" dedim, sonra bağlamadan çıkardım. Gerisini anladım.

  • prole  (08.05.20 15:52:15)
@dumb link açılmadı.

  • black mamba  (08.05.20 16:03:48)
şunu anlayabiliyor musunuz? ne diyor sizce? adamın ilk cümlesini altyazı olmadan anlayamadım. diğerleri anlaşılır ama.

cdn2.voscreen.net
  • black mamba  (11.05.20 17:34:38 ~ 17:35:33)
aynı şekilde ayının ilk cümlesini de anlayabilen var mı?

cdn.voscreen.net
  • black mamba  (11.05.20 17:51:50)
whose sword is that? mine. give it to me. sadece whose dense ve video orada kesilse whose olduğunu anlayamayabilirdim ama. contexte de bakmak lazım böyle durumlarda. mesela yukarıdaki videoda okul görüyorsun zaten school'u anlamasan bile videodan çözersin en kötü.

2. çok daha kolay zaten I don't like the sound of that. It's barla something's wrong.

çok kafaya takma bunu ya, her dinlediğin türkçe şarkıdaki sözleri anlayabiliyor musun veya dizi filmlerde hiç olmuyor mu anlamadığın kelimeler? benim çok oluyor mesela. bazen vurgularla ilgili bazen beyin tutulması yaşayabiliyorsun vs. dinleme yaptıkça gelişecek bu olay anlamaman çok normal yeterli kulak aşinalığın yoksa.

yapabileceğin en iyi şey mümkün olduğunca çok ingilizce içerik tüketmek.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.05.20 17:57:12 ~ 17:58:34)
listening çalışırken neden anlaşılması zor aksanlar üzerinden gidiyorsun hep? anlamaman çok normal çünkü alışkanlık gerekiyor. seviye seviye düşün listening işini. internette listening çalışanlara özel diziler var mesela. ilk bölümlerde oyuncular çok yavaş ve anlaşılır konuşuyor, bölümler ilerledikçe konuşma hızı artıyor. ayrıca genelde amerikan aksanından başlayıp ingiliz aksanına geçer listening üzerine ağırlık verenler. biraz daha gerçekçi düşünüp mantıklı bir planla ilerlesen daha iyi olur bu ingilizce öğrenme işinde.

  • pearson  (11.05.20 18:11:53)
Nereden buluyorsunuz bunları? Ben de kendimi test etmek istiyorum.

  • banacevaplazım  (11.05.20 19:05:09)
voscreen.com

voscreen hocam.
  • black mamba  (11.05.20 20:13:30)