Amerika Vizesi - Yardım lütfen

Merhabalar,

Şimdi şöyle bir sorunum var;

Vize basvuru formunda kalacagım yerin adresini istiyor. Ben orada kiralık bir odada kalmayı düşünüyorum. Vizeye bu kalacagım yerin adresini yazabilir miyim ?
yazarsam, ve mülakatta sorulursa bu yer neresi, kimin vs., kiralık odada kalcam dersem, vergisiz ticaret oldugu için vize iptal olabilir mi ?

Eger oyleyse bir günlügüne bir motel rezervasyonu yaptırıp, oranın adresini mi vermeliyim? bir günlük oldugu ortaya cıkarsa, yada kac günlük diye sorulursa, ne demeliyim?

Orada bir üniversitenin yurdunda kalan arkadasım var. contact person'a yazdıgım bu arkadasımın adresini, buraya yazarsam, yurt oldugu icin kabul görmeyebilir mi?

yardim lutfen..

tesekkurler.

ne için gittiğin önemli büyük ihtimalle formu doldurduğunda vizen onaylanıyor ya da onaylanmıyor... adres konusunda 1 günlük bir adres vermendense kalacağın yerin adresini vermen daha mantıklı geliyor bana... belgeleri kontrol etmiyorlar bile... mülakatta parmak izi veriyorsun sabıkan yoksa ve şüpheli davranışlar içeriisne girmezsen muhtemeln alırısn vizeyi...

  • lupelius  (01.05.10 00:31:37)
universiteleri gezmek icin turist vizesi.

eger adres sahibi kimdir nedir diye sorulursa ne demeliyim?
  • 0dy  (01.05.10 00:37:51)
gittiğimde üniversiteleri gezip şu tarihte döneceğim diye belirt öncelikle ... kalacağın yeri de bir arkadaşımın tanıdığı diyebilirsin vergi vs takacakalarını sanmıyorum zaten.... o amerikadaki arkadaşının tanıdığı olabilirdi mesela.... ya da ne bileyim nereden bulduysan oranın bilgisini veririsn www.couchsurfing.com da var mesela oradan da bakalbiirsin kalacak yer... bu arada daha önce çıktın mi yurt dışına diye sorarlar muhtmelen ilk kez çıkıyorsan da zorluk çıkaracaklarını sanmam ama neden diye sorguluyorlar işte genelde...

inglizce konuşabiliyorsan rahat kendine güvenli ol ve finansal durumun iyiymiş gibi davran muhtemelen vizeyi verirler...

ama askerliğini yapmadıysan ve öğrenciliğin yeni bitiyorsa orada kalmayacağına dair somut bir sebep göstermelisin.. sorun çıkarabliyorlar kimi zaman.
  • lupelius  (01.05.10 00:49:16)
arkadaşımın tanıdıgı çok mantıklı geldi. Çok teşekkür ederim. site için de sagol.

  • 0dy  (01.05.10 01:06:28)