dovizle askerlik

arkadaslar bunun icin kalici oturum sart mi yoksa 3 sene calismis olmak yeterli mi herhangi vizelerle?

3 sene calismis olmak yetiyor.

"Yurt dışında yaşayan vatandaşların dövizle askerlik hizmetinden yararlanabilmeleri için; oturma veya çalışma iznine veya vatandaşlık hakkına sahip olarak işçi-işveren-meslek/sanat mensubu statüsünde yabancı ülkelerde ya da bir iş sözleşmesi ile yabancı bandıralı gemilerde gemi adamı statüsünde, Türkiye’de geçen süreler hariç toplam en az 3 yıl (1095 gün) süre ile çalışmış olmaları gerekmektedir. "

Kaynak: www.hurriyet.com.tr
  • VIPCH  (07.05.20 10:37:32)
3 sene çalışmış olamk tek basına bi sey ifade etmiyordu değişene kadar ama bu değişmemiştir diye tahmin ediyorum 3 sene calısmadan önce basvuru yapman lazım. Selam ben grleim bakın 3 değil nah 4 senedir calıstığımı gösteren belge buyrun alın tezkeremi verinle olmuyor. Basvuruyorsun sube tecil ediyor tek seferde 1 2 4 5 de verebilir so ra günü tamamlayınca işlemlerini yapiyosun

  • yeliz adeley  (07.05.20 11:14:26)