[]

otomobilden anlayanlar - proje hayalinin hayali

arabalardan pek anlamam ama bir proje yapma fikrim var, daha çok hayal diyelim. araba dediğin benim için japondur.alman araçlarını sevenler genelde tofaşçı gibi görünüyor bana :D

ama bu başka yahu
www.youtube.com

static.carthrottle.com

i.ytimg.com

torktv.net

w124 e500. kendine has bir çekiciliği var, çok seksi duruyor. ilerde aynı şekilde kopyasını yapmak istiyorum ama zaten sınırlı sayıda üretilmiş w124 e500ler, türkiyede sayılı.

temiz bir w124 veya w201 alıp başlamak?
bu videodaki araç gibi olması için neler yapmak lazım? toplam maliyeti ne olur ? ne kadar sürede tamamlanır?
bu işler nasıl olur ey gurular?

 
Bu tip az bulunan arabaları temiz bulmak ayrı dert. Ancak işten anlamıyorsan ve işin içerisinde değilsen tadilat projesine girmek pek akıl karı değil. Yani en azından sanayide bir dükkanınız veya 1.derece akrabanız olmadan tamamen macera olur.

Sanayide ustalar arası fiyatlandırma ayrıdır, dışarıdan düz müşteri fiyatlandırması ayrıdır.
Maliyet kalemini direk işçilik belirleyeceği için işin içinden 50-60bin liraya da çıkabilirsin, çıkamayabilirsin de :)

Bazı kanallarda işin maliyetinden bahsetmişler;

www.youtube.com
www.youtube.com
  • Northern Mariner  (07.05.20 13:22:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.