[]

ahsap masa cilasi

merhaba,

ikeadan yillar once aldigim bahce mobilya setine daha sonra daha koyu renkli boya yada cila surdum vernikte olabilir hatirlamiyorum. simdi size sorum, bu seti zimparalatsam normal tahta rengine donse sonr ikeadan aldim kahverengi cilayi surdursem orjinali gibi gorunur mu?


 
Görünür ama pahalıya geleceğine eminim.

Kendiniz de deneyebilirsiniz. Daha yeni iki masa zımpara ve vernik yaptım.

Aynı rengi kullandığım için ahşap rengi görünene kadar zimoaralamadim. Üstün körü hızlıca makine ile geçtim. Sonra bulaşık süngeri ile vernik sürdüm kuruyunca daha ince zımpara ile elle yine hızlıca geçip iyice tozunu temizleyip yine sungerle bir kat vernik attım şahane oldu.
  • kisa  (06.05.20 11:31:10) 
Zımparalanınca yüzeydeki cila/boya/vernik kalkar, ağacın ham haline döner. Sonra tekrar cilalarsınız.

Amacınız rengi açmak di mi?
  • John Bloor  (06.05.20 11:57:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.