[]

Basit bir Excel formülü yardım

Selam Romalılar,
Ulan şu exceli öğrenemedim gitti.
Şimdi soru şöyle;

A1= Kırmızı
A1= Beyaz
A1= Sarı
A1= Yeşil

Eğer A1= Kırmızı ise B1=Ahmet
Beyaz ise Mehmet vs

yazdıracak bir excel formülü nasıl yazabilir?

Sevgiler, esenlikler...

 
=EĞER(A1="Kırmızı";"Ahmet";EĞER(A1="Beyaz";"Mehmet";EĞER(A1="Sarı";"Ali";EĞER(A1="Yeşil";"Veli";"bunların hiçbiri değil"))))

bu formülü B1'e yaz.
  • himmet dayi  (05.05.20 16:06:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.