[]

kısa çalışma ödeneği ve çalışma süresi hakkında?

Kısa çalışma ödeneği alan kişi haftada 45 saat çalışıyorsa, kısa çalışma ödeneğini aldığı için yaklaşık 20 saat mi çalışmalı?
 
tam vakif degilim konuya ama bildigim kadariyla isyeri ne kadarlik sure icin basvurduysa o kadar calisiliyor. yani haftalik 20 saat basvurduysa 20 saat 10 saatse 10 saat calisiliyor gibi.


  • in vino veritas  (05.05.20 14:07:55) 
max 30 saat


  • xiii  (05.05.20 14:56:17) 
o süreyiişveren belirliyor,1 haftada hiç çalışmadı 0 saat ile 30 saat çalıştı arasında dilediği saat miktarını seçebilir.


  • benaslinda  (05.05.20 20:01:27) 
Çalışan kişr kçö alıyor diye değil çalışmadığı için kçö alıyor olduğu için bunu belirleyen işveren olmuştur.

Yani işveren başvururken 45/... Süre çalışmayacak demiştir. Buna göre kçö alınmıştır.
  • eksi sozlugun tatli insani  (05.05.20 21:40:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.