[]

kedim hiçbir şekilde doymuyor

kendisi 9 aylık bir bombay erkeği, 1.5 aydır da kısır bir erkek. sütten kesildiğinden beri çeşitli proplan mamalarıyla beslendi, şu ara da proplan somonlu kısır mama yiyor. lakin 60-70 gr alması gereken günlük ölçüyü üçe bölüp vermeme rağmen doymuyor efendim. hatta dün nöbete giderken yaklaşık 100gr kadar koydum fulledim kabı, saat 7 gibi evden çıktım. akşam 7'de geldiğimde kap boş ve gene gözlerimin içine bakıp, ufak ufak ağlıyordu. ne yapmalı? katı kurallara geçmeli mi bu mama konusunda ufak ufak? çünkü boyu da uzun ve böyle yemeye devam ederse, kedi değil panter olacak :D
 
azla yetinmeyi öğrenmek zorunda. vermeniz gerekenden fazla vermeyin obez olur kedi. zaten kısır olduğu için artık kilo almaya daha yatkın o yüzden daha çok dikkat etmeniz lazım. biliyorum kıyamıyorsunuz, çok da sevimli oluyorlar o haldeyken ama mecburuz. benimki de çok obur :))


  • matilda  (05.05.20 12:06:55) 
hocam yavaş yavaş azaltacaksın ve porsiyon sayısını artıracaksın. örneğin ilk önce 6 saatte 1 20 gr verip günlük 80 gr'a düşür.


  • giovanne  (05.05.20 12:11:33) 
büyüme çağında olduğu için 1 yaşına kadar önünden mama almayın derler normalde ama kısır olduğu için bilemedim. yerinizde olsam veterinere sorardım.


  • boyalı kuş  (05.05.20 13:10:16) 
mama bırakıp gitmemek için zaman ayarlı bir mama kabı kullanabilirsiniz. aşağıdaki gibi birşey gördüm mesela;

www.hepsiburada.com
  • surprise  (05.05.20 15:26:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.