Avrupa'da yaşadıktan sonra İstanbul'a geri dönenler

Neler hissettiniz?
Teşekkürler

Almanya'nın bi köyünde Erasmus yaptım + Stuttgart'ta staj yapmıştım. Toplam 1 yıl sürmüştü. Aktif olarak bi firmada çalışıyordum o zaman istanbulda.

Çok kaotik bi ortam var, zaman çok daha hızlı akıyor, her şey daha stresli, ama benim çöplüğümün burası olduğuna karar vermiştim. Çok da iyi olmuş o yaşta bu işi çözmem. Hayatımın geri kalanını "acaba avrupada benim yaşımda biri ne yapıyordur" diye merak ederek geçirmiyorum artık, artısını eksisini gördüm, bununla ve coğrafyamla barıştım, ülkemin fırsatlarından yararlanmaya çalışıyorum.
  • roket adam  (04.05.20 23:48:53 ~ 23:58:59)
boyle bir tencere corbanin icinde koca bir kepceyle karistiriliyormusum gibi hissettim, ise girdim belli bir konfor ve mevki edindim, sonra da ruhuma sisler sokuluyor gibi oldu, boguldum, sonra ayrildim...

  • hewit  (04.05.20 23:57:57)
1,5 yıl aralıksız avustralya'da kaldım dönünce hiç farklı hissetmedim. bir şey olması için unutacak kadar uzun kalmak gerekir galiba. en azından beş yıl falan diyorum.

ben gitmeden ne hissettiysem döndüğümde de onu hissettim. doğma büyüme istanbulluyum, kaosun tanımı gibi şehir resmen. şu an batı avrupa'da 350-400 bin nüfuslu bir şehirde yaşıyorum ve bir kez daha istanbul'dayken kafamın ne kadar yorulduğunu fark ediyorum.
  • bohr atom modeli  (05.05.20 01:57:08 ~ 01:58:00)