apartmanda covidli hasta

tespit edilince apartmandaki diğer kişilerin haberi oluyor mu?

Resmi bir bilgilendirme olmuyor.

Edit: Ben ve eşim yakalandık. Bu süreçte apartmana herhangi bir bilgilendirme olmadı.
  • nhtzmc  (03.05.20 13:04:32 ~ 21:13:13)
edirnede komple apartmanı karantinaya alıyolar. girip çıkamıyorsun.

valililk ya da il sağlık müdürlüğüne bağlı bir uygulama olabilir ama bağcılarda bir apartmanın karantinaya alındığını görmüştüm haberlerde.
  • hem şişko hem deli  (03.05.20 14:19:58)
kimi yerde komple apartmanı karantinaya almışlar, kimi yerde de bir hareket olmamış

  • gazozailacatmauzmani  (03.05.20 14:42:49)
Pozitif vakaya semptomlardan itibaren geçmiş 7 gün içinde temas ettiği insanların isimleri soruluyor (bir çok hastane doğru bilgi vermesine dair kağıt imzalatıyor). Bu isimlerden arasında komşulardan kimse yoksa haliyle apartmanda kimsenin haberi olmuyor. İş yerlerinde bu durum farklı, çalışma alanı ortak olduğu için genel bilgi veriliyor. Bu arada hasta hakları kavramını da unutmamak lazım, kişi komşularından biriyle temas kurmadığı halde hastane veya halk sağlık tarafından komşulara bilgi verilmesi suç unsuru sayılır diye düşünüyorum.

  • kanlakarisikyagmur  (03.05.20 16:05:47)