[]

Bu ezan sesi hangi makam? Nasıl bulabilirim?

selam 4 yıl önce bir ezan sesi çok hoşuma gitmiştim kaydetmiştim. Bu ezan hangi makam? Bu ezanın tam versiyonunu nasıl bulabilirim? 2016 şişli'de okundu, akşam ezanı olabilir.

3 dakikalık kayıt bu linkte: dosya.co

teşekkür ederim

 
'Akşam ezanı: Segâh ve nadiren evic ve rast makamları'

alıntı google
  • hem şişko hem deli  (02.05.20 20:11:57) 
dosyayı indirdim ve dinledim. bu akşam azanı değil, yatsı ezanı. en uzun süren ezandır yatsı. yaklaşık 4 dakika. akşam ezanı ise 1 dakikadan az sürer.

www.youtube.com ikinci dakikadan sonra sizin kaydınızın başladığı yer başlıyor. (hayya ale's salah)

uşşak makamı
  • biseysorcaktim  (02.05.20 20:20:51 ~ 20:21:20) 
Ezan Uşşak makamında. Siz sanırım daha çok batı müziği dinliyor ve/veya söylüyorsunuz. :) Çünkü eşlikteki Uşşak'taki koma sesleri naturel okumuşsunuz. (Buselik)


  • bitti  (02.05.20 21:17:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.