[]

Karantine sürecinde kendini geliştirenler

Ne kadar zaman oldu bilmiyorum ama en az 1 aydır evdeyiz. Ben bu sürede kendimi geliştirmeyi düşünüyordum ama bugün kendime baktığımda kendime kattığım bir şey göremedim. Siz de durumlar nasıl, herhangi bir konuda kendinizi geliştirdiniz mi? Evet ise hamgi alanda?
 
Makarnadan başka yemek beceremeyen, onun bile kıvamını tutturamayan bir insandım, bu 2 aylık süreçte birçok çeşit sebze ve et yemeğini çok lezzetli şekilde pişirmeyi öğrendim internetteki tariflerden fikir ala ala.


  • nihannihan  (02.05.20 16:21:24) 
isntanbul enstitüsü müydü neydi onun kurslarına kaydoldum şöyle gelişeceğim böyle süper olacağım dedim ama 1 videoyu bile tam izleyemedim. ödevlere bakıp oyun oynuyorum sadece.


  • diffarentiationation  (02.05.20 16:22:43) 
1.5 aydır evdeyim. finans alanında hiçbir bilgim yok ama ilgim vardı. Düzenli araştırmalar yaptım, bloglar, kitaplar okudum. Hatta ufak bir hesaplama ve analiz aracı bile geliştirdim. Şimdi düzenli olarak günlük kısa takipler yapıyorum, yakın zamanda gene tümüyle buna döneceğim.

Şimdi ise 2-3 haftadan beri uzun süredir eğilmek istediğim çalışmalar, planlamalar vardı. Herşeyimi düzene sokuyorum, çalışmalarımı yapıp yazılarım, incelemelerim üzerine notlar alıyorum. Online verimlilik araçları, uygulamaları ile daha tertipli çalışıyorum ve haftanın hangi günü olursa olsun günde ortalama 4-5 saat masanın başında oturuyorum.
  • burka  (02.05.20 16:44:03) 
Yıllardir erteledigim işimi e ticarete de taşıma fikrini hayata geçirdim sonunda. Bir de yıllar önce radyoda yaptığım bir konsepti YouTube a teknik cehaletimden ve vakitsizlikten tasiyamiyordum. Bu günlerde onu asip çok mutlu hissettiğim bir program sunmaya başladım. Kendimde ozledigim bir tada yeniden kavuşmuş oldum. Bir de sözlük bagimliligimi azaltıp film izleme bağımlılığına geri döndüm:)


  • deer hunter  (02.05.20 17:21:49) 
çok merak ettiğim ansys diye bir program vardı. işlerimin yavaşladığı birkaç gün içerisinde inceleme ve kullanma fırsatım oldu. şu an iş için lazım olsa kullanabilirim. bunu kattım kendime. başka katacak şeylerim de var aklımda fırsatım olursa.


  • tukenmez adam  (02.05.20 19:15:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.