[]

Teleskop

hizliresim.com
Optisan star 70060
focal length: 700mm
Aperture: 60mm

Gökyüzünü izlemeyi çok severim. Ayı ya da yakın gök cisimlerini gözlem imkanı verir mi linkteki teleskop? Yoksa çöp mü?
ikinci el 200₺ istiyor bu arada?

Ya da sizin tavsiyeniz var mı ?

 
Her teleskop sorusuna yapıştırıyorum bu linki: www.kozmikanafor.com (Devam yazıları da var altında)

Ha ama 200 liraya alıp denerdim ben olsam, gerçi sıfır fiyatını bilmiyorum.
  • kobuzchu kiz  (02.05.20 12:26:21) 
  • janavarorion  (02.05.20 12:51:55) 
Çok titreşim olur ve gezegen falan göremezsin. Ayar zorluğu da cabası.

Tek artısı bir kaç hafta kullanmayı denedikten sonra hobini devam ettirmek isteyip istemediğini iyice anlayıp, daha yeterli modellere geçerken nelerin olması gerektiğini çok iyi öğrenirsin. 200 TL ile denenebilir.
  • conta  (02.05.20 13:36:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.