Hesabınızda 5 milyon tl olsa hayatınız değişirmiydii?

Döviz kuru sebebiyle aslında çok büyük meblağ sayılmaz bu para. Ancak 2000₺ ye 1 ay çalışan çok büyük bir kesim olduğunu düşününce yine de hiç fena rakam gibi durmuyor. İnsan isterse ömrünün sonuna kadar bu parayla yaşayabilir gibime geliyor. Siz 5.000.000₺ bakiye ile nasıl bir plan yapardınız?

İş kurardım o parayla. Gayrimenkula yatırım kesinlikle yapmazdım.

  • astrid  (01.05.20 23:04:51)
Çok bir şey değişmedi doğrusu.
Hiç değişmedi demiyorum ama hayatım değişti demezdim.

  • kisa  (01.05.20 23:05:41)
valla çok rahat geçinilir. 1 milyona güzel bir ev-araba alınır.

kalan 4 milyonla da çok rahat yaşarsın. faizi bile yeter.
  • jelly bear  (01.05.20 23:16:20)
hesabımda bu miktara yakın para var ve hayatım hep aynı, hiç değişmiyor.

  • galaksi yolcusu  (02.05.20 00:50:41)
Ömür boyu kazanacağım paradan daha fazlası olacağından kesinlikle değişirdi;

Öncelikle her ay ödemem gereken kirayı ödememe özgürlüğüne kavuşurdum daha sonrası ufak meblağla ile yapılabilecek hedeflerimi gerçekleştirirdim.

Geri kalanı hazıra dağ dayanmaz mottosuyla tüketilmeye devam ederdi.
  • murtiii  (02.05.20 00:51:32)
rahatlatir, borclari oderim. hayatim degismez, calismaya devam ederim.

  • cooperr  (02.05.20 02:00:04)
hayatım değişir evet. işi gücü bırakırım, mobil bir hayat düzenine geçip bir orada bir burada hayatımı yaşarım. 4,5 milyon lirasını yatırıma yatırır kalanı bir güzel yerim.

  • Bruce  (02.05.20 02:07:37)
duyuruda bu soruya cevap verip de degismeyecek olan kisi yoktur. hesapla bakalim hayatin boyunca calisirsan o parayi kazanabilecek misin?

  • baldur2  (02.05.20 02:28:29)
degismez, hesabimda degil ama toplam varligim o civarlarda.
hayat durmuyor ki, hep bi masraf, yasimizda genc sayilir, omrunun sonuna kadar rahat yasamani saglayacak bi para degil.

gercek su ki bir guven veriyor ama, sonrasi icin salla gitsin denilecek bir miktar degil.

cocuk var egitimi var. istekleri var, hastaligi sagligi var.

tl degilde dolar olsa bak o zaman daha farkli dusunurdum.
  • cairo  (02.05.20 09:24:35)
Değişmez gene ise gider gelirim en fazla zor zamanlar icin falan kenarda dursun diye dövize cevirip bankaya atarim

  • basond  (02.05.20 10:09:26)
Bi milyona müstakil bir e atölye kurardım, lüks falan değil amaç geniş alan ve çalışabilecek yer, bu köy olur, ücra biyer olur.

İki milyona da alet edevat makina alırdım, tabi bunun içinde araba, kamyonet falan da var. Tabi sıfır olması gerekmiyor hiç bişeyin.
  • hem şişko hem deli  (02.05.20 10:24:19)