Turizmci var mi?

Merhabalar,
Bu sene otellerin acilip acilmayacagi, kultur turlarinin durumu hakinda on goruler nasil? Ozellikle turizmciler yorumlayabilirse sevinirim.
En azindan temmuz sonu agustos basi icin kendimizi ege sularina atabilecek miyiz? Sinirlar kapali kalirsa yabanci turist girisi olmayacagi icin bu durum fiyatlari nasil etkiler?
Sorularim bazilariza sacma gelecek ama 1 sene yazi bekleyip sonra da butun yazi balkonda gecirme ihtimalim beni delirtiyor.Hic degilde bikac ay sonrasinda tatile cikabilme ihtimaline tutunmak istiyorum.

çalıştığım otel normalde bugün açılacaktı, 15 hazirana ertelendi. daha da gecikebilir,ertelenme ihtimali var.bunu da çalıştığımız iskandinav tur acentesi belirliyor
bir rus tur acentesi de 1 ağustos dedi. 1 ağustosta operasyonlara başlayacaklarmış ama ertelenme ihtimali onlarda da var.
durumlar karışık. hiç bir şey net değil. sadece oturup izleyebiliyoruz.

elbet açılan otel olur. ama ne kadar müşteri gelir , oradaki enerji nasıl olur, kısıtlamalar ve tedbirlerle dolu bir tatil nasıl rahat ve eğlenceli geçer beni düşündürüyor.
  • MtKrt  (01.05.20 18:21:29)
28 mayıstan sonra türk hava yollarının uçuşlara başlayacağı konuşuluyor. bundan sonra da iç turizm de yavaş yavaş hareketlenecektir. ancak ulaşım araçları ve otellerin yarı kapasite ile hizmet vereceği konuşuluyor, bu da maliyetleri artıracaktır.

bunun yanında turizm bakanı virüs görülmeyen tesislere sertifika verileceğini de açıklamıştı.

tüm bunların özeti olarak haziran sonu gibi denize girmeye başlayabileceğimizi düşünüyorum ama nasıl olacağını kestiremiyorum.
  • mcsword  (01.05.20 18:38:06)
Tatile çıkmak otele gitmekten ibaret değil ki..
Ne olursa olsun otelde riske girmek yerine,
- Ailenizle/arkadaşlarınızla yazlık ev kiralayabilirsiniz.
- Çadır alıp istediğiniz yerde kamp yapıp denize girebilirsiniz.
- Karavan kiralayıp istediğiniz Ege koylarını gezebilirsiniz.

Sözlükte 2020 turizm krizi başlığına yazan sektörden kişiler oluyor, orayı da takip edebilirsiniz bu arada.
  • su olsam ates olsam  (02.05.20 21:09:13)