[]

hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz ve neden?

beğendiğiniz eklentileri de söyler misiniz? belki işime yarayan bi şeyler çıkar içinden. ben google chrome kullanıyordum fakat sebebini anlayamadığım bir şekilde bilgisayarı inanılmaz kastırıyordu, ben de kökten programı kaldırıp mozilla kullanmaya başladım ve inanılmaz bir hız farkı oluştu. chrome sürekli kafasına göre davranıyordu sebebini çözemedim ben de. bunun hakkında da bi fikriniz var mıdır?
 
chrome iyi de adblock plus beni kandırıyormuş yıllardır. ublock origin'e geçtim rahatladım.

şimdi de chrome dan türeme brave var diyorlar ona göz atacağım.

ayrıca opera da kullanıyorum o da fena değil bence.
 • ozdek  (01.05.20 00:48:35) 
opera kullanıyorum.

artılar
built in ad blocker
built in VPN
built in snapshot
built in whatsapp web
dark mode
picture in picture

eksiler
tam erkanda bazen patlıyor
ad blocker dolayısıyla bazı sitelerde sorun oluyor
 • AlsterWasser  (01.05.20 00:48:49 ~ 00:49:53) 
ublock origin'i şimdi sizden görüp mozilla'ya ekledim ben de. bundan sonra mozilla forever ahah


 • pelovann  (01.05.20 00:51:30) 
opera kullanıyorum. artılar yukarıda yazılmış, bir de yerleşik "my flow" özelliğini seviyorum. diğer tarayıcılarda var mı araştırmadım pek.
eksi noktasıysa youtube'da a ş ı r ı kasması. çözemedim bir türlü.

 • ryhmer  (01.05.20 00:59:02 ~ 00:59:23) 
(bkz: microsoft edge)

yeni chromium tabanli microsoft edge, operadan gecmistim. stabil surum yayinlanali birkac ay oldu. diger tarayicilar agirlasip kasma hissettirirken, bu inanilmaz hafif ve hizli geliyor, bayadir kullaniyorum ve memnunum.
 • murakami  (01.05.20 01:05:26) 
Opera kullanıyorum, yukarıda sayılmış artılar. What's app web, telegram, messenger, hatta artık Instagram bile yandaki ekstra kısma ekleniyor ve bunlar için yeni pencere açmaya gerek kalmıyor. Ek olarak adres çubuğunda ayrı, arama motoru kısmında ayrı arama motorları kullanabiliyorum. Hızlı erişimi istediğim gibi özelleştirebiliyorum. Tek hareketle vpn açılıyor. Ad block zaten hiç uğraştırmıyor.

Tek kötü yanı çin'in satın alması. Veriler Çin'e gidiyor büyük ihtimal.
 • playing star again  (01.05.20 01:34:05) 
Opera çünkü tüm yenilikleri burdan çalıyor diğerleri :D.


 • bahoho  (01.05.20 01:36:16) 
Chrome, alismis kudurmustan beterdir.


 • durgunfoton  (01.05.20 01:38:06) 
brave kullaniyorum. chrome altyapisi kullaniyor, telefonda da reklamlari engelleyebiliyor. firefox'un eski kurucusunun yeni browser'i. baska cesitli faydalari da var.


 • fakyoras  (01.05.20 02:16:30) 
Amma çok Opera kullanan varmış. Türkiye'de %5 gibi bi orandayız diye biliyordum :D

Artıları sayılmış ki aslında hepsini kullanmıyorum da. Genel olarak arayüzünü seviyorum ve bu iş tamamen alışkanlık işi. Chrome'a alışan için en iyisi odur ve başka bir tarayıcıda aşşşşırı önemli bir özellik görmediği sürece değiştirmez. Benim için de Opera öyle. Eski İnternet Explorer dahil Chrome, Firefox uzun süre, Vivaldi, Brave vs kısa süre kullandım. Şu ana kadar en sevdiğim Opera oldu.
 • nundu  (01.05.20 02:44:27) 
ücretsiz olduğundan beri opera kullanıyorum... evet opera bir zamanlar ücretliydi. o zamanlar eşi benzeri yoktu zaten. chromium öncesi sürümlerde hemen her şeyini değiştirebiliyorduk, hastasıydım. chromium olunca uzun süre eski sürümlerini kullandım. sonra el mahkum chromium tabanlı opera'ya geçtim.


 • late viper  (01.05.20 07:13:18 ~ 07:13:55) 
Chrome çok ram tüketiyor. Opera eklentileri sevmedim. Yeni edge güzel beğendim.


 • Topalordek  (01.05.20 07:25:34) 
Yıllardır ana tarayıcı Firefox.
Sonra Opera.
Bazı siteler zorladığı için chrome. Java yüzünden explorer.
 • neymis  (01.05.20 07:55:43) 
firefox. yılların alışkanlığı, hic sorun yasatmadi.


 • unabomber  (01.05.20 08:54:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.