Hangi Filtre Kahveyi Tüketiyorsunuz?

Fiyat-performans olarak memnun kaldıklarınız neler?

ve kahvenizin kilosu ne kadar yapıyor?

Kurukahveci Mehmet Efendi Colombian, marketten kapalı ya da dükkan açıkken dükkandan. 90 tl

  • kaset  (30.04.20 20:06:47)
ben bu arkadaşlardan alıyorum gayet memnunum.

(bkz: boxx coffee roasters)
  • aziz dostum jack  (30.04.20 20:07:55 ~ 20:08:32)
tchibo guatemala

tchibo'nun bir kahvesi daha var ismini bulamadım kızılcık aromalı diyorlardı sanırım zürafa resmi olabilir üstünde.
  • kararsızataletfilozofu  (30.04.20 20:11:17)
Coffe tropico Kenya

  • sarcophagus  (30.04.20 20:39:55)
ayda 20 kilo tüketmediğim için f/p dengesi gözetmiyorum pek, nispeten ucuz ama orta kaliteli olanla gerçekten kaliteli ve pahalı olan arasında ayda 50-100 lira oynuyor benim hesabımda; buna da değdiğini düşünüyorum.

her ay değişiyor aldığım kahvenin kilo ücreti, 200-250 lira ödemiş oluyorum kilosuna genelde.
  • Bruce  (30.04.20 20:42:24 ~ 20:43:40)
Starbucks sumatra (bağımlılık yapıyor) 49₺/250gr

  • Kahir ekseriyet  (30.04.20 20:49:43)
tchibo wiener melange 250g filtre kahve öğütülmüş 25 tl. ilk defa piyasaya sürüyorlar fiyat uygun

  • mikahakkinen  (30.04.20 20:52:51)
demleniyor.com

burada aradığınız tada göre f/p şahane bulabilirsiniz. benim favorim peru ve kenya. siparişin ertesi günü eve de gönderiyor sağolsun.

karantina günlerine kadar da starbucks pike place genelde; denk geldiğim zamanlar da christmas blend.

bir amatör olarak ve kalacak olarak beni tatmin ediyor bu saydıklarım.
gurme tavsiyelerini bilemem, uzağım o diyarlara.
  • dream game for may  (30.04.20 20:56:34)
F/P cok beklemeyin Türkiye´dekilerden. Bunu yazmaya geldim.

Avrupa´da direkt ticaret ve biyolojik tarimdan gelen siradan kahvenin kilosu 30 Euro civarinda. Kilosu 100 TL olan kahvenin siz dusunun iste kalitesini...

Benim de hep aldigim kahve, Limu-Etiyopya da 30 Euro, ust duzey bir kahve asla degil. Icerisinde bazi kirik ya da kucuk cekirdekler yakaliyorum. Ancak taze kavruluyor ve menseesi belli, cocuk iscilik yok.

Iyi bir Geisha´nin 100 grami 25 Euro civarinda. Ama F/P orani cok iyi.

Fiyata uygun performansi yakalamak cok kolay bence kahvede. Guvenilir bir shoptan kahve alip performansindan memnun kalmadigim hic olmadi.
  • buf-e kür  (30.04.20 21:28:06 ~ 21:30:33)
KKME Etiyopya - Kilosu 80
Kahve Dünyası Filtre Kahve (Bununla moka da yapıyorum) - Kilosu 72

  • malheiros  (30.04.20 21:48:56)
Castellodan aldim 3 al 2 öde vardı. Memnunum

  • kablelvuku  (30.04.20 23:42:13)
her gun 1,5 iciyorum. Lavazza kirmizi aliyorum duzenli olarak. 4 euro filan paketi bazen 3,5 oluyor o zaman yapistiriyorum.

bir de buranin bir kahvecisi var oradan aliyorum usenmezsem, o da ayni civar. ama isinize yarayan bir bilgi degil o yuzden bkz:lavazza
  • yoggi  (01.05.20 01:34:06)