[]

Macbook

10 yıllık Asus laptop’ım parçalarına ayrılmış durumda. Yeni bir tane alayım diyorum. Sizce MacBook Air alınır mı? Kaç yıl gider? Ya da alternatif ne önerirsiniz?
 
yeni macbook air alınır. Önceki 5000 liralara bulunan çok eski, ekranı kötü vs.

Ne yapacaksınız bu laptopla? Basit işler için (internet, bir şeyler izleme, word-excel-powerpoint) yeni macbook air veya macbook pro 13 baya götürür, minimum 6-7 yıl diyorum.(düzgün bakılırsa tabii, ki asus'u 10 yıl kullanmışsınız bunu da 10+ kullanırsınız diye düşünüyorum eğer harddisk falan yetersiz gelmezse)
  • nhk ni youkosu  (30.04.20 19:44:35) 
2014'te aldığım Macbook Air'den yazıyorum. 2760 liraya almıştım. Çok memnunum.


  • hayirsiz  (30.04.20 19:45:05 ~ 19:45:21) 
early 2015 var bende.

ilk günkü gibi.

(nazar değmesin)
  • AlsterWasser  (30.04.20 20:12:37) 
macos’ta çalışan özel bir yazılım kullanmıyorsanız ipad pro tavsiye ederim. 120hz ekranı bile tek başına yeterli bir sebep bence ama siz bilirsiniz tabii. içerik tüketen birisi icin bence macbook hantal.


  • orient blue  (30.04.20 20:42:04 ~ 20:42:50) 
2010 model macbook prolar hala taş gibi çatır çatır çalışıyor. geçenlerde de 2013 model air geçti elime o da çatır çatır çalışşıyordu. bence alınır. eğer yeni modellerde parça kalitesi bozulmadıysa en azından 6-7 yıl kemiksiz götürür.
bence mutlaka retina ekran alın bu arada. bende 2012 pro var sırf retinaya geçebilmek için satışa koydum. satıp 2015-2016 pro retina alacağım gibi. bu arada ikinci ele de yönelebilirsiniz temiz ve az kullanılmışları oluyor.

  • golgi aygıtı  (30.04.20 21:51:17) 
Ben öneririm açıkçası, mid 2011 macbook air'dan yazıyorum, maşallahı var. Bir kere pilini değiştirttim sadece. Office (mac'in kendi programları dahil) dışında pek özel bir program kullanan biri değilim, o yüzden gayet rahat kullanıyorum yıllardır. Beklentinize göre almak isteyebileceğiniz model değişir. Ya da tabi PC'ye özel programlarla işler yapmak istiyorsanız, onda yaptıklarınıza alışıksanız onu düşünmeniz gerekebilir.

Bir daha PC laptop'a dönmek istemem ben örneğin, yine bir laptop almak zorunda kalsam yine Mac alırım maddi gücüm el verirse. Çünkü uzun yıllar sorun yaşamadan kullanabileceğimi biliyorum.
  • nimberjack  (30.04.20 22:47:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.