hangi telefon daha uzun ömürlü olur acaba?

merhabalar,

son 4 yılda 2 telefon değiştirdim. ikisi de android idi. artık yıldım bir telefon alayım en az 4 yıl kullanayım diyorum, ikisi arasında kaldım. bir el atın hele

Samsung Galaxy Note 10 Lite 128 GB
iPhone 11 64 GB iPhone 11 64 G

www.hepsiburada.com

İphone

  • sta  (30.04.20 12:06:17)
iphone. mümkünse 128 gb. uzun süre kullanmak istiyorsunuz. 64gb da yetersiz kalacak.
olmaz derseniz de samsung A71 öneririm, note 10lite ile aynı özellikler ve daha ucuz

  • MtKrt  (30.04.20 12:17:26)
iphone 11 128gb al. temiz kullanabilirsen 2025'i rahat görürsün telefonunla.

  • avatar is back  (30.04.20 12:19:58)
değiştirdiğin 2 android neydi? Yani alt model şeylerse olabilir, üst model bir şeyse senin kullanımınla ilgilidir o zaman iphone al derim. (samsung s7'yi 4 yıldır kullanıyorum, hafıza şişmişti geçen buraya sorup resetledim, temiz şu an birkaç yıl daha kullanmayı düşünüyorum)

yeni iphone se de güzel ve uzun ömürlü duruyor, daha ucuz istersen. iphone 11 ile işlemcisi aynı. Kamera, ekran falan fark ediyor ama.

edit: android alacaksan bence ortalama modeller alacağına birkaç yıl öncenin en iyisi (s9-s10 vs.) al. Şimdiki a50-71 vs. nasıl bilmiyorum ama, zamanında Samsung A serisi alıp sensör eksikliği yüzünden 3d bazı şeyler yapamadığım, sonra suya dayanıklı olmadığı için bozduğum oldu. O yüzden gidip suya dayanıklı, her tür sensörü olan S7 almıştım. Millette temassız kart yokken telefonu dokundurup ödeme yapıyordum mesela.
  • nhk ni youkosu  (30.04.20 12:28:07 ~ 12:37:48)
@nhk ni youkosu huawei mate 10 du. anakartı yandı dediler, serviste su temaslı olduğunu iddia ettiler, fakatt başka bir tamirciye götürdüğümde su ile alakalı değil dedi. hiçbir şekilde içinden bir şey kurtaramadım son 2 yılım çöp oldu. :(:(:(

iphone için güncellemeler geldikçe kamerasının kalitesi düşmesi tehlikesi dışında evet iphone se de mantıklı gönüyor.
  • burchak  (30.04.20 12:39:54)
Iphone.

Butceye gore 11 veya se.
  • icim urperiyor  (30.04.20 13:11:45)