yumuşak doku yaralanması kaç günde geçer?

serçe parmağımı incittim, doktora gittim, kırık yok yumuşak doku travması dedi, 3 hafta sonra gitar çalabilirsin diye ekledi. ilk başta tüm parmağım mosmor oldu, şimdi sadece ucunda eklem bölgesinde şişlik var.

sorun şu ki 3 hafta geçti ve gitar çalamıyorum, parmağım çok acıyor.

şimdi bu doktorun kırık çatlağı vs görememiş olma ihtimali var mıdır? ya da niye iyileşmiyor bu?

iyileşmesini nasıl hızlandırırım?

daha da önemlisi doktora bi daha gitmem gerekir mi? bundan sonra yine eskisi gibi gitar çalabilecek miyim? insan dediğimiz varlık bu kadar dayanıksız değil, değil mi?

teşekkürler.

not: buz uyguladım, şişlikte bi gerileme olmadı.

Geçmiş olsun, aynısı yüzük parmağıma olmuştu çok seneler önce.Doktor bunun geçmesi çok uzun sürer demişti öyle de oldu.Hala ara ara sızlar.Çok zaman oldu ismini hatırlayamıyorum ama kalsiyum sandoz gibi suda eriyen beyaz bi hap vardı, hatta sgk karşılamıyordu, cepten almıştım.O çok iyi gelmişti.

  • arenas  (30.04.20 09:51:13)