[]

Kedim beş gün önce doğum yaptı bugün çok keyifsiz

Kesin bir şeyi var ama anlayamadım neyi olduğunu. Bahçeye çıkmak istedi ben de doğumdan sonra çıkarmıyordum ama kıyamadım :( 25 dakika sonra geldi. Yürüyüşü falan normaldi. Yarım saat bir saat sonra kuytuda buldum. Yavruların yanında değildi. Uyuyor yavrular hala. Neyse seveyim dedim. Kafasını severken bişey olmadı ama kuyruğuna doğru oksarken kızdı baya bana şimdi de halsiz halsiz yatıyor. Sevmeye çalışıyorum halsiz bir şekilde bir metre öteye gidiyor. Ne olabilir ki ya? Üç dört aydır günün yarısından çoğunu bahçede geçiriyordu.
 
İştahsızlık var mı? Vajina bölgesinde enfeksiyon olabileceği gibi göğüslerinde de meme enfeksiyonu olabilir. Doğum sonrasında karşılaşılan durumlar bunlar. Her enfeksiyon gibi ciddidir. Dolayısıyla veterinere götürmeniz iyi olacaktır. Baska bir sorun da olabilir ama bunlar da çok olası.


  • prole  (29.04.20 21:42:32) 
iştahsızlık var hocam. Önüne ne koyduysam bakmadı bile. Küçük bir ilçede yaşıyorum, buradaki veterinerlerin çok bilgisiz olduğunu tecrübe ettim. Büyükbaş hayvandan anlıyorlar anca :(


  • Fusha  (29.04.20 21:49:26) 
Şimdi yavruları emziriyor ve csni yanıyor. Ama sırtını severken de caninysniyordy


  • Fusha  (29.04.20 21:58:27) 
Hocam durumunu anlıyorum, oldukça zor ama veterinere gitmen şart. Zamanla kendi kendine atlatabilir de böyle uzun süre devam edebilir de. Bir kan testi ve takiben antibiyotik tedavisi önerebilir. Sana maliyetinin 150-250 lira civarı olacağını düşünüyorum. Google maps'ten veterinerlere ve yorumlarına bakıp birini tercih etmeni öneririm. İstersen 1-2 gün daha bekle. Ama ihmal etmemen gerekir. Mutlaka kediden anlayan birileri vardır. Umarım veteriner bir arkadaş yazar duyuruya.


  • prole  (29.04.20 22:27:05) 
Ek: bu süreçte dışarı çıkmasına izin verme. Bağışıklığı düşük. Kavga edebilir, mikrop kapabilir.


  • prole  (29.04.20 22:28:17) 
Çok teşekkür ederim hocam, maliyet en son düşündüğüm şey aslında. Emin ellerde olsun da. Inanır mısınız iç parazit hapını bile yutturamadi gittiğim vereriner.


  • Fusha  (29.04.20 22:36:50) 
Aynısı bizim kedi de var, yarın veterinere goturucem, unutmazsam buraya bilgi yazarım.


  • kleider  (30.04.20 02:13:27) 
Merhaba, doğum sonrası iştahsız olduğu için halsiz kalmış,
Damar yolları halsizlikten küçülmüş.
3 gün serum verilecek.
Çok kötü bir durum yok yani
  • kleider  (01.05.20 02:52:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.