[]

Kavurma

Kavurma aldim, paketlenmis havasi alinmis sekilde.
Ama nasil hazirlayacagimi bilemedim. Tavada isitmam yeterli mi? Ya da mikrodalga? 200 gr.
Bir de pisirilmis mi oluyor? Yoksa sadece kesilmis mi?


 
kavurma ön işlem gören bir ettir. yani kavrulmuştur. tavaya koyup ısıtın. üstüne yumurta mis. hiç bir şey eklemenize gerek yok. baharat vb. hariç.


  • iddaaci  (29.04.20 20:29:13) 
yani aşırı yemek yapmadan anlayan biri değilim bana aşırı güvenmeyin ama doğrudan tavaya (ayrıca yağ koymadan) atıp ısıtabilirsin. ekmek arası veya üzerine yumurta kırarak yeyebilirsin.
diğer soruya cevaben: az pişirilmiş olması lazım. yine de bana güvenme.

  • ala09  (29.04.20 20:29:21) 
ben direk kesip de yiyorum tadı daha güzel geliyor pişirilmişine göre.


  • valkin rockefeller  (29.04.20 20:31:15) 
Kavurmanızdan istediğiniz kadarını kesip ısıtarak kullanabilirsiniz. Kalan kısmını buzdolabınızın buzluğunda, son kullanma tarihine kadar saklayabilirsiniz. Bu süre içerisinde kavurmanız lezzetini koruyacaktır.

diyor Migros'taki bir örnek. Pişmiş oluyor o evet, istediğiniz gibi ısıtabilirsiniz.
  • kobuzchu kiz  (29.04.20 20:31:55) 
Hatta kavurmalı kaşarlı tost yapabilirsiniz direkt. Biraz yağlı olur ama


  • kisa  (29.04.20 20:55:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.