her kısır kedi, kısır kedi maması mı yemelidir?

kilo problemi yok dişi kedi. hatta hep zayıftı genel olarak kısırlaştırma için veterinere götürdüğümde çok zayıf biraz beslemeniz lazım falan dedi. neyse biraz uğraştım ettim beslenmeye başlandı şu an etli ama şüşko değil tam normal diyebilirim. sokakta, arkadaşlarımın evlerinde falan kedileri çok daha kilolu hatta öyle söyleyebilirim.

şimdi ben bu kediyi 13 şubatta ameliyat ettirdim kısırlaştı. şu an da tam 1 yaşına girdi. pek çok farklı mama denedim ama bir tek proplan yavru kedi mamasını yedi doğru düzgün ki free feeding yapmama rağmen bayağı ölçülü yiyor.

şimdi bu maması bitince artık daha fazla kilo almaması gerektiğini düşündüğüm için mamasını değiştirmek istiyorum. tabii büyük ihtimalle deneme yanılma yapmam gerekecek sevdiği mamayı bulana kadar o yüzden sizden tavsiye istiyorum.

teşekkürler.

bizim kısır kediye 2 yıldır normal proplan veya royal canin yediriyoruz. ara sıra kilo aldığı zaman aynı mamaların sterilize kısır mamalarına geçiyor ve spor yaptırıyoruz. Şimdilik bir problem olmadı.

kedimiz 3 yaşında.
  • bugisme  (28.04.20 23:12:30)
sevdiği mamayı yesin bence, zaten yeni toparlamış, iştahlı da değilse gereksiz.

  • not dark yet  (29.04.20 00:21:05)
benimkilerin hepsi kısır ve biri de senior, ama normal yetişkin tahılsız n&d balkabaklı bıldırcınlı/balıklı yiyorlar.
bir kere kısırlaştırılmış alayım dedim, doymadılar, aldığıma alacağıma pişman oldum.
hepsinin sağlığı da yerinde.

denemediyseniz n&d deneyin ve mümkün olabildiğince tahılsız mamayla besleyin.
  • blatta hiberna  (29.04.20 00:54:40)