[]

Minimalism

Herkese selamlar,
aramızda minimalist yaşayan arkadaşlar var mıdır acaba? Ya da takip ettiğiniz minimalistler kimler? paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

 
Var.

Hiçkimseyi.

Not: Sorduğun her iki soruyu minimalist bir yaklaşımla cevapladım. Minimalizmden hoşlanmıyor musun ki bir tik'i esirgedin? :)
  • Mirket  (28.04.20 10:35:21 ~ 21:09:03) 
Kimseyi takip etmiyorum. Hayatın her noktasında minimalist yaşamıyorum. Kıyafet, makyaj malzemesi, mobilya vs. de minimalistim ama hala uçağa binip seyahat ediyorum (aza indirmeye çalışsam da, üç senede bir yaz tatiline uçakla gideceğim dedim mesela.) ya da yeme içme konusunda çok minimalist değilim.

Odaklandığınız bir konu varsa, o konuda öne çıkmış isimleri takip edin derim. Hayatın her alanında “küçük yaşamak” ve az eşyayla yaşamak çok sınırlayıcı olabiliyor çünkü.
  • buf-e kür  (28.04.20 13:07:55) 
Var, ben de kimseyi takip etmiyorum. Zaten minimalizmin comodify ediliyor olması bana çok garip geliyor.

Edit: açıklama yapma ihtiyacı hissettim. Minimalizm zaten az tüketmek demek. Az tüketeyim derken "minimalizm ürünleri" üzerine para ya da zaman/attention falan harcamak ironik geliyor bana.
  • plutongezegendegilmi  (28.04.20 13:17:08 ~ 13:19:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.