Sıfırı 1900 TL olan ürün kaça satılır?

Hayatımda hiç ikinci el ürün satmadığım için ederini nasıl hesap edebilirim bilmiyorum. Sahibinden ve letgo gibi ortamlarda insanlar kafasına göre fiyat biçiyor.

- ürün elektro gitar
- tek sorunu jack girişinin çıkmış olması. kablolarında sorun yok, bağlantı yapılıyor ama bir şekilde oturtup vidalamak lazım. bunu da yaptırmak bir tık masraf çıkaracağı için değerini düşürecek

Gitarın başka sorunu yok. Ne kadardan satışa koymalıyım?

genelde sıfırının yarı fiyatına satılır.

  • tabirimekruh  (27.04.20 15:04:33)
millet biraz pazarlık edecek, verdiğin fiyata almak isteyen çıkmayabilir ona da hazır ol.

Ayrıca, diyelim 950 lira dedin, "500 olur mu" veya "kulaklık+para ile takas olur mu" gibi yorumlara da hazır ol :D
  • nhk ni youkosu  (27.04.20 15:25:10 ~ 15:25:22)
Abi çok ihtiyacım var ama 5 param yok diye yazan da olur.

Yarısı fiyatından satmak için 1500 den falan aç minimum -)
  • kveldulv  (27.04.20 15:42:46)
fiyatı 1500den koyup en fazla 1.150 alt sınıra satmak mantıklı.

yarı fiyatı 950 mantıksız. sıfırı ile ikinci eli arasında 1.150ye alacak adam için 750 tl kar var zaten. ikinci elin mantığı ürünün fiyatını öldürmek değil ya da hiç kullanılmamış gibi sıfırın 100 tl aşağısına satmak da değil. orta yol. 1000 ve altında bir fiyata almak isteyecek adam ölücüdür.
  • elestirman  (27.04.20 17:16:43)
ben alacagim ürün 30-40% ya da asagisi degilse sifirini alirim. kisisel bakis acisi. ciddi risk cünkü bence 2. el. satarken ayni sekilde böyle fiyatlarim her zaman. 100 euroya aldigim monitörü 40a satarim. kulakliksa 30-40 arasi.

ürüne göre degisiyor oran ama ortalama böyle.

en gicik sey gelecek teklifler. almanyadayim ama o milletin yazdigi tekliflerin aynisi burada da geliyor :))

monitör koymusum adam manikür seti teklifi yapiyor. 300 euroluk seyi 100 e koymusum 15 veririm diyor. süpürge koymusum adam mickey mouselu banyo takimi teklif ediyor :)

cok eglenceli ama. begenmedigim teklif olursa hic sinirlenmeden blockluyorum geciyor. agiz dalasina girmeye, sinirlenmeye gerek yok, acik pazar adam istedigini teklif eder, aklima yatarsa satarim. ondan eger begenmedigim teklif ve anlasilamayacak gibiyse en güzel sey banlamak milleti :)
  • duygusuzromantik  (27.04.20 17:30:24)
satacaksanız o jak girişini yaptırıp öyle satın, çünkü yaptırma atıyorum 50-100 lira ise sizin satış fiyatınızda 300-400 cebinize kalmasına yol açar. Çoğu insan, başka sorunları da vardır, diye hiç bulaşmaz kendin yaptır 2. el ürünlere.

2. elde olay max yarı fiyattır ama türkiye'de herkes 2. el araba satar gibi malzemeleri satmaya çalışıyor, haliyle kimse satamıyor, bence kendinizi alıcı yerine koyun, kimse %30-%40 indirim için ne olduğu meçhul, garantisi soru işaretli bir şey almaz, bence durumu iyi ise %45 inidirim yapıp %5 de pazarlık bırakın, %50'sine verin.
  • gezegen olan pluton  (27.04.20 17:40:32 ~ 17:42:57)
1200 derim 1000'e birakirim.

  • cooperr  (27.04.20 17:50:53)
muzik aletleri ikinci elde cok cok fazla deger kaybediyor. iki sene once fender strat ( mex ) 'i 2200e sattigimda sevinmistim. bi sorunu da yoktu.

sifiri 1900'se ikinci eli kafadan 950tl. sorunu da varsa 100-150tl duser en az. 800-850tl en fazla sanirim. 750ye pazarlikla gider.
  • fakyoras  (27.04.20 19:14:32 ~ 19:15:00)
Piyasası olan mallarda kullanılmış ürün temizliğine ve detayına göre genelde asgari %30 aşağıdan başlar gider gidebildiği yere kadar ama piyasası olmayan, nadir bulunan ürünlerde belli bir had yoktur. Elektro gitar çok fazla talep edilmeyen piyasası olmayan bir ürün olduğu için fiyatlandırmasını müşteriden gelen talebe göre yapmanızı tavsiye ederim.

  • acebi  (27.04.20 19:52:20)