amerika'ya gitmek için doğru zaman mı?

bu ağustos'ta amerika'da yüksek lisansa başlayacaktım. %100 burslu ve stipend de veriyorlar. şartları bayağı iyi yani.

gel gör ki konsolosluklar kapalı. işyerinden konuştuğum bazı arkadaşlar da zaten corona var amerika'ya gidip ne yapacaksın diye soğutmaya çalışıyor. orada hastalansan sağlık sistemi kötü vb. 1 sene ertelet diyorlar. ben fırsatını bulmuşken kesin giderim diyordum.

sizce mantıksız mı ağustos'ta gitmek? erteleyince okul burs için tekrar değerlendirmemiz gerekecek diyor.

okul sağlık hizmeti de sunuyorsa neden olmasın?

ama şu an için ağustos'u konuşmak için biraz erken değil mi?

temmuz'da görüşelim. belki yine gidemeyeceksin ya da her şey düzelmiş olacak..
  • ozdek  (26.04.20 21:31:47)
konsolosluklar sadece 60 günlüğüne kapatıldı.

kapalı olmasına rağmen arkadaşımın vizesi onaylandı ve ek belgeleri de istediler.

tahminime göre haziran - temmuz gibi gidecek.

amerikadaki bir arkadaşım, özellikle bazı bölgelerde çok yoğun koronavirüs vakaları yaşandığını, las vegas'da durumun kötü olmadığını söyledi.

nereye gideceğine de bağlı biraz yani.
  • hem şişko hem deli  (26.04.20 21:47:13 ~ 21:50:53)
gitme imkanın varken gitmezsen hep pişman olacaksın.

tabii ki git
  • NightBringer  (26.04.20 22:18:27)
Hayırlı yolculuklar bence

  • le jeune turc  (26.04.20 22:35:27)
Amerika texasdam bildiriyorum. Buralar da bir sorun yok, tr bakiyorum da oralardan kat kat iyi. Ny fln tam tersi ama. Yani nereye gideceginize bagli

  • oscar  (27.04.20 00:14:17)