[]

Hakaret içermeyen entry için yasal olarak kimlik bilgisi bulunabilir mi?

Selamlar,

Ekşi'de bir kişi hakkında yazdığım eleştiri içerikli bir entry ilgili kişi tarafından hukuki yollardan entry sahibinin kimlik bilgilerine erişebilir mi?

entryde kesinlikle hakaret unsuru yer almıyor, yine de kimliği me ulaşılabilir mi merak ediyorum.

 
Mantıken entry'yi dava ederse, yazan kişi olarak siz muhatap alınacağınız için kimliğiniz ifşa olmuş olur.


  • himmet dayi  (26.04.20 16:17:47) 
Mantiken dogru fakat her dava acilmak istenen entry icin dava acilip ip kimlik vs bilgileri veriliyor mu pesin pesin.


  • nuisance  (26.04.20 18:08:53) 
Onu kanzuk bilir. Peşin peşin verilmiyordur da, davaya konu olursa mahkeme talebi ile veriliyordur.


  • himmet dayi  (26.04.20 20:18:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.