[]

Samsung S7 - Reset mi Rom mu?

Kısaca, hafıza problem olmaya başladı.

* Şimdi cache'i falan silip, resetleyip tekrar kurmak mı çözüm? (evet 3-4 yıldır sadece update ederek çalışıyor hiç formatlamadık)
* yoksa LineageOS gibi bir maceraya girsek mi? Ömrünü uzatacaksa, aslında içten içe denemek istiyorum.

uzun:
Bir arkadaşım ve ben, 3-4 yıldır bu telefonu kullanıyoruz hala memnunuz. Son zamanlarda hafıza sıkıntısı yaşamaya başladık (32gb dahili, 30-31'lerde dolaşıyor ve boşaltmayınca bildirimler falan gelmiyor)

App'leri harici hafızaya atmak yemiyor, çünkü her app izin vermiyor. Ayrıca tüm app'ler 9-10gb falan yer kaplıyor, sanıyorum 6-7gb android kaplıyor. Nereye gittiğini bilmediğim acayip bir kısım var. Bazen uygulamaların önbelleklerini temizleyerek çözüyorum. Fotolar, spotify dosyaları, her şey harici hafızada aslında.(64gb microsd var)

 
rom dan önce fabrikaya ayarlarına dönmek/hard reset daha mantıklı


  • freebird5406_2  (25.04.20 18:18:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.