Kawai dijital piyano

Cn17 ve kdp 110 modelleri arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz ve tabii ki niye?

www.epey.com

bu karsilastirmaya gore tum ozelliklere bakildiginda farklari yokmus gibi gozukuyor.
bu durumda hangisi sonra ciktiysa onu almak daha mantikli gibi.

tabii en mantiklisi, bir piyanist ile gitmek veya caliyorsaniz kendiniz gitmeniz ve iki piyanoyu da calmaniz.
tuşesi, sertligi, ses rengi hangisi hosunuza giderse onu almaniz. pandemi yüzünden kapali mi bilmiyorum dukkanlar haftaici ama...

mesela ben cok parlak sesli piyanolari sevmem akustikte de, dijitalde de. biraz mat a yakin severim. bu kişisel bir tercih.
mumkunse bol trill'in oldugu ornegin bi chopin parcasini calip ses gecislerine bakmak da lazim. gecen aylarda "medeli" diye igrenc bir markanin igrenc bir modelinde denedik, faciaydi.

tabii bilgisayara ve daw programlara baglayip steinway gibi sesler de almaniz mumkun. o zaman piyaonun ozellikleri cok da farketmiyor.
  • la traviata  (25.04.20 13:54:02 ~ 13:54:56)
zuhal'de denediğimizde cn17 için daha güncel farklı bir işlemcisi olduğunu söylemişlerdi. dijital piyanoda işlemcinin güncel olmasının faydası nedir onu da söyledi ama hatırlamıyorum.

  • kibritsuyu  (25.04.20 15:04:29)