İşletim sistemi arıyorum?

Yazılımdan çok anlayan biri değilim o yüzden sorumu çok basit sormuş olacağım;

bir kaç kez usb flash belleğimin içine işletim sistemi yüklemeye çalıştım ubuntu gibi. fakat bunlar üzerinde kalıcı değişiklik nedense yapamıyordum. yani ayarları sıfırlanıyordu her başlattığımda.

istediğim özellikler şu:

-taktığım bilgisayarın boot'undan direk flash bellekteki işletim sistemini göstererek onu çalıştırabilmeliyim.

-taktığım bilgisayardaki harddiskleri görebilmeli

-flash diskteki işletim sisteminde yaptığım değişiklikler kalıcı olmalı
buna persistent deniyor sanırım ama neden usb bellekteki os'ler persistent olamıyor anlamadım.

-internet explorer, media player gibi basit işleri en azından kötü bir kullanıcının bile yapabileceği sadelikte olmalı; windows arayüzü gibi.

bu cahil insan önerilerinizi bekliyor.

  • tahtakafa  (24.04.20 17:36:07)
Dediğin karşılığı değil ama ben portableapps.com kullanıyorum. USB belleğe programlar yüklüyorsun. Çoğu programda var.

  • mak  (24.04.20 19:52:46)