Teleskop önerisi

Herkese Merhaba,

Evden ve gittiğim yerlerden gözlem yapmak ve yeğenlerde bir heves oluşturmak için bir teleskop almak istiyorum.

Tamamen amamtör ama çocukları büyüleyebilecek bir şey olsun istiyorum.

Marka model olarak yardımcı olabilecek birisi varsa çok mutlu eder.

Not: amatör kısmından bütçenin yüksek olmadığını çıkardığınızı düşünüyorum. Hatta google aratınca karşıma 380,00-TL'ye bushman 70-400 çıkıyor. İyi midir, değer mi? Yoksa "o paraya şunu al" der misiniz?

şehir içinde ışık kirliliğinden bir şey görmeniz imkansız gibi. bir astronomi uzmanı teleskop alacağınıza telefonunuza yıldız haritası programlarından birini kurun ve yıldızları öğrenmeye çalışın demişti bir röportajında

  • argent dawn  (24.04.20 00:47:38)
Argent dawn çok doğru söylüyor. Önce gökyüzünü tanıman lazım çıplak gözle.
O paraya düzgün bir dürbün bile alamazsın.

  • Simrug  (24.04.20 00:50:25 ~ 00:52:22)
uzmanından alın tavsiyeyi:

www.kozmikanafor.com
  • ryhmer  (24.04.20 01:29:19)
yani yanlis anlamayin ama ciplak gözle gökyüzünü tanimaniza gerek yok.

bakacaginiz zaten majör seyler, ay, mars 3-5 yildiz.

baktikca ilerleyeceksiniz hevesiniz kirilmazsa.

dürbün bu arada cokca önerilen bir aygit.

fiyat evet dogru baya kaliteyi arttiriyor bu seviyelerde ama giris seviyesi ucuz ama nispeten fiyatina göre iyi aletler var.

su mesela 70€
fiyati yanlis vermisim, 110€
www.youtube.com
  • duygusuzromantik  (24.04.20 03:38:27 ~ 03:40:20)